Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά.

ΚΡΙΣΙΟΥΜΑ

Επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα για την Κρισιούμα, μετά και την ήττα από την Μπαΐα (2-0). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ρομπέρτο Καβάλο υποδέχθηκε την Τούπι, της οποίας και επικράτησε με 2-0, τελειώνοντας την υπόθεση νίκη από το πρώτο κιόλας ημίχρονο, με τα τέρματα των Ρομπέρτο (25′) και Τζέιμι (42′). Αυτή ήταν και η τέταρτη νίκη για την Κρισιούμα στα πέντε τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα και πλέον μπορεί να διεκδικήσει επάξια μια θέση στα πλέι οφ για την άνοδο στη μεγάλη κατηγορία. Μετά από 29 παιχνίδια, είναι στην 7η θέση της βαθμολογίας, όπου και “συγκατοικεί” με τις Μπαΐα, Κλ. Ρεγκάτας και Σεαρά, έχοντας από 43 βαθμούς η κάθεμια, πέντε λιγότερους από την τέταρτη Λοντρίνα, που βρίσκεται στην τελευταία θέση των πλέι οφ. Δείχνει δυνατή μπροστά στο κοινό της, όπου σε 14 παιχνίδια μετράει οκτώ νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και δυο ήττες. Για την αποψινή αναμέτρηση με τη Βίλα Νόβα, ο Καβάλο θα έχει όλους τους παίκτες στη διάθεση του.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-2 επί της Τούπι για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G και Under 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε)

ΒΙΛΑ ΝΟΒΑ

Από την πρώτη της νίκη μετά από δυο παιχνίδια, με απολογισμό μια ισοπαλία και μια ήττα, προέρχεται και η Βίλα Νόβα. Την περασμένη Τετάρτη, η ομάδα του Γκιλέρμε Άλβες φιλοξένησε την Οέστε, της οποίας και επικράτησε με 1-0, με τον Ζοαοζίνιο να βρίσκει δίχτυα και να “λυτρώνει” την ομάδα του στο 87ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι είχαν αριθμητικό πλεονέκτημα στο παιχνίδι αυτό, από τα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου. Με τη νίκη της αυτή, η Βίλα Νόβα έφτασε τους 40 βαθμούς μετά από 28 παιχνίδια, ούσα και στην 12η θέση. Παραμένει στο παιχνίδι για μια θέση στα πλέι οφ, καθώς απέχει οκτώ βαθμούς από την πρώτη τετράδα, όμως θα πρέπει να παρουσιαστεί πιο δυνατή στα επόμενα παιχνίδια της και να παίρνει τα αποτελέσματα που θέλει. Έξι νίκες, τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της, ούσα αήττητη στα εφτά τελευταία παιχνίδια της. Για την αποψινή αναμέτρηση στην έδρα της Κρισιούμα, δεν έχουν αναφερθεί πιθανές απουσίες για το σύνολο του Άλβες.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Οέστε για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 τα έξι τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.