*Over 2.5 τα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους ματς.

Πρώτος γύρος: Άλτιν Ασίρ – Αχάλ 2-1

Αχάλ – Άλτιν Ασίρ στην Bet365

ΑΧΑΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Χωρίς να εντυπωσιάσει με την εικόνα της κόντρα στην Μπάλκαν, η Αχάλ έκανε το καθήκον της κόντρα σε μια ομάδα χαμηλού επιπέδου, φτάνοντας στη νίκη με 2-1 εκτός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική. Το πρώτο μέρος βρήκε τις δυο ομάδες ισόπαλες 1-1, στο δεύτερο ημίχρονο η Αχάλ πίεσε και με γκολ στο 69′ “κλείδωσε” τη νίκη. Κρατάει τους τρεις σημαντικούς βαθμούς η πρωτοπόρος, που οδηγεί σταθερά την κούρσα του πρωταθλήματος και βρίσκεται στο +3 από τη σημερινή της αντίπαλο, έχοντας και παιχνίδι λιγότερο.

Έχει ξεκινήσει ιδανικά φέτος τις υποχρεώσεις της, αυτή ήταν η έκτη νίκη στις επτά πρώτες αναμετρήσεις της, ενώ διαθέτει την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας, καθώς δέχθηκε τρία γκολ σε επτά ματς. Δίνει σήμερα παιχνίδι αποδείξεων και ψάχνει εκδίκηση για την ήττα του πρώτου γύρου, στην έδρα της παραμένει αήττητη στις τρεις τελευταίες αναμετρήσεις της κόντρα στην Άλτιν Ασίρ (2-1-0). Μάλιστα έχει κάνει φέτος το 4Χ4 στις εντός έδρας αναμετρήσεις της για το πρωτάθλημα, όπου διατήρησε ανέπαφη την εστία της.

Προηγούμενο ματς: Με 2-1 εκτός έδρας επικράτησε της Μπάλκαν εκτός έδρας η Αχάλ.

ΑΧΑΛ Στατιστικά

*Το σύνολο γκολ 2-3 σημειώθηκε στα 6/7 τελευταία παιχνίδια της (δες το στην bet365).

*Κράτησε ανέπαφη την εστία της στα 8/10 τελευταία ματς.

ΑΛΤΙΝ ΑΣΙΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Χωρίς να αντιμετωπίσει καμία δυσκολία κόντρα στην υποδεέστερη Μερβ, η Άλτιν Ασίρ έφτασε σε μια άνετη εκτός έδρας επικράτηση με 4-0 την προηγούμενη αγωνιστική. Επέβαλε από το ξεκίνημα τον ρυθμό της και “καθάρισε” τη νίκη από το πρώτο μέρος, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στο δεύτερο ημίχρονο. Αντέδρασε με τον καλύτερο τρόπο μετά την ήττα – σοκ από την Μπάλκαν (1-0) και πανηγύρισε έτσι την τρίτη νίκη στις τέσσερις τελευταίες αγωνιστικές. Μετά το πέρασμα οκτώ αγωνιστικών έχει απολογισμό 4-3-1 και βρίσκεται στο -3 από την κορυφή, έχοντας και παιχνίδι περισσότερο από την Αχάλ. Δέχεται φέτος εύκολα γκολ, είναι χαρακτηριστικό ότι η εστία της παραβιάστηκε στα 6/8 φετινά ματς.

Προηγούμενο ματς: Με 4-0 εκτός έδρας επικράτησε της Μερβ η Άλτιν Ασίρ.