*3η αγωνιστική των πλέι-οφ.

*Αήττητος ο Ατρόμητος στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τον Πανσερραϊκό, έχοντας από δυο νίκες και ισοπαλίες.

*Under 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στην κανονική διάρκεια: Ατρόμητος – Πανσερραϊκός 1-1, Πανσερραϊκός – Ατρόμητος 0-0

Δείτε τα Προγνωστικά Σούπερ Λιγκ

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με τον ΟΦΗ, για το πρωτάθλημα.

Αήττητος παραμένει εδώ και πέντε αναμετρήσεις ο Ατρόμητος, έχοντας δυο νίκες και τρεις ισοπαλίες σε αυτό το σερί που έχει φτιάξει. Την προηγούμενη αγωνιστική των πλέι άουτ, η ομάδα του Σάσα Ίλιτς φιλοξενήθηκε από τον ΟΦΗ, με τον οποίο μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 0-0.

Σε ένα ματς με πολύ καλό ρυθμό και ευκαιρίες εκατέρωθεν, μπορεί να είχε λιγότερες από τους Κρητικούς, ωστόσο είχε τις δυο καλύτερες, σημαδεύοντας το δοκάρι τρεις φορές συνολικά, οι δυο εκ των οποίων στα τελευταία λεπτά. Πέρασε κάποιες δύσκολες στιγμές, κυρίως στο πρώτο μέρος, όμως σταδιακά ισορρόπησε την κατάσταση και δημιούργησε ευκαιρίες.

“Ο ΟΦΗ ήταν καλύτερη ομάδα στο πρώτο ημίχρονο κι είχε τις ευκαιρίες του. Εμείς ήμασταν καλύτεροι στο δεύτερο ημίχρονο, είχαμε τις στιγμές μας και στο τέλος χάσαμε και την ευκαιρία μας να πάρουμε το ματς. Είμαστε ευχαριστημένοι με τον βαθμό της ισοπαλίας”, δήλωσε ο Σέρβος τεχνικός.

Διατηρείται έτσι μόνος πρώτος σε αυτό το μίνι πρωτάθλημα για την παραμονή στην κατηγορία, έχοντας μια διαφορά δέκα βαθμών από την τελευταία δυάδα, που οδηγεί σε υποβιβασμό. Επικράτησε και στα δυο πιο πρόσφατα ματς μπροστά στο κοινό του, κόντρα σε Λαμία (3-1) και ΠΑΣ Γιάννινα (3-2 εντός).

Ατρόμητος Στατιστικά

*Goal/Goal τα 3/4 τελευταία παιχνίδια.

*Δέχεται γκολ στα έξι τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Winmasters (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) >21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί του Αστέρα Τρίπολης, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα με το πέναλτι του Ουάρντα στο 59′ και στο 74′ ο Αυλωνίτης διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Επιστροφή στις επιτυχίες για τον Πανσερραϊκό, μετά και την ήττα που υπέστη στο Αγρίνιο με 2-0, από τον τοπικό Παναιτωλικό. Την προηγούμενη αγωνιστική των πλέι άουτ, η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία υποδέχθηκε τον Αστέρα Τρίπολης, του οποίου και επικράτησε με 2-0.

Λίγα πράγματα το πρώτο ημίχρονο και για τις δυο πλευρές, έχοντας ωστόσο αμφότερες από ένα δοκάρι, αρχικά οι φιλοξενούμενοι και εν συνεχεία η ομάδα των Σερρών με τον Διαμαντή (40′). Μπορεί η εικόνα τους να μην άλλαξε ούτε μετά την ανάπαυλα, όμως ο Πανσερραϊκός εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που του παρουσιάστηκαν και σκόραρε δις, για να φτάσει στο θετικό αποτέλεσμα.

“Τη χρειαζόμασταν πολύ τη νίκη, αν και δεν παίξαμε καλά. Η ομάδα πρέπει να αποδίδει και όταν δεν παίζει καλό ποδόσφαιρο. Κάναμε ένα ακόμα βήμα, προς την παραμονή στην κατηγορία”, δήλωσε ο κόουτς Γκαρσία.

Στην τρίτη θέση των πλέι άουτ ο Πανσερραϊκός, όντας στο -2 από τον σημερινό του αντίπαλο και παράλληλα στο +8 από την τελευταία δυάδα της κατάταξης. Έμεινε με άδεια χέρια και στις δυο πιο πρόσφατες εξόδους του, στις οποίες δεν κατάφερε ούτε και να σκοράρει.