*7/8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal και Over 2,5

*6/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με άσο στο πρώτο ημίχρονο

*Απόλυτα ισορροπημένη η πρόσφατη μεταξύ τους προϊστορία (5-0-5).

ΑΓΙΑΞ Β

Προηγούμενο ματς: Κατάφερε να κερδίσει την Ουτρέχτη Β με 0-1 εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Το γκολ της νίκης σημείωσε ο Μπάνελ στο 35′.

Χρειάστηκε να μπει ο Φεβρουάριος για να πανηγυρίσει την πρώτη του εκτός έδρας νίκη. Ο σεφτές έγινε στο ντέρμπι νέων με την Ουτρέχτη Β, σε ένα ματς που σε αντίθεση με τις προσδοκίες, έγιναν λίγες φάσεις και δεν είχε καλό ρυθμό. Το πιο δίκαιο αποτέλεσμα πάντως ίσως να ήταν η ισοπαλία, δεδομένου ότι ο κίπερ Ρούλι (ζήτησε να βρει ρυθμό και να αγωνιστεί με την δεύτερη ομάδα) κατέβασε ρολά στην επανάληψη.

Έβαλε έτσι τέλος στο αρνητικό σερί των πέντε αγώνων δίχως νίκη (0-4-1) και υπάρχει σχετική ικανοποίηση με την πορεία του αλλά και την δουλειά του τεχνικού Φος. Ομάδα έδρας, με μόλις μία ήττα στα δέκα τελευταία παιχνίδια που έδωσε στο προπονητικό (5-4-1).

Στα αγωνιστικά, τα προβλήματα τραυματισμών που αντιμετωπίζει είναι ως επί το πλείστον μακροχρόνια. Μοναδική εξαίρεση ο τραυματίας εξτρέμ Γκοτς και ο πλάγιος μπακ Ζερμούνι.

Άγιαξ Β Στατιστικά

*7/9 τελευταία παιχνίδια του έληξαν με goal/goal

*3/4 τελευταία παιχνίδια του έληξαν με Under 2,5

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

MAAΣΤΡΙΧΤ

Προηγούμενο ματς: Εντυπωσιακή επικράτηση με 6-1 σε βάρος της Τέλσταρ εντός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Πέτυχε τρία γκολ στο πρώτο μέρος (1′, 10′, 43′) και άλλα τόσα στην επανάληψη (80′, 85′, 88′). Η αντίπαλος είχε μειώσει προσωρινά σε 3-1 (76′) πριν αρχίσει ο καταιγισμός από τους γηπεδούχους.

Σε καταπληκτική κατάσταση και τοπ φόρμα το τελευταίο διάστημα, θυμίζει σε μεγάλο βαθμό την περσινή Μάαστριχτ, που κατάφερε να μπει στα πλέι οφ και να ξεπεράσει τις προσδοκίες. Καταιγιστική απέναντι στην Τέλσταρ, το τελικό σκορ τα λέει όλα για την εικόνα της αναμέτρησης από το πρώτο ως το τελευταίο λεπτό.

Μόλις μία ήττα στα οκτώ τελευταία παιχνίδια για το συγκρότημα του Μορίς Φερμπέρν (6-1-1), βρίσκεται στο -1 από την οκτάδα και ο στόχος για συμμετοχή στα πλέι οφ είναι για τα καλά υπαρκτός.

Τραυματίστηκε και θα λείψει ο καλός εξτρέμ Τασί. Πάντα στα πιτς οι αμυντικοί Σι και Σενκ, δεν έχουν αναφερθεί νεότερα αγωνιστικά προβλήματα για τους «Ερυθρόλευκους».