*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Πάρτικ Θιστλ-Άρμπροουθ 0-3.

*Αποτέλεσμα δευτέρου γύρου: Άρμπροουθ-Πάρτικ Θιστλ 1-3.

*Αποτέλεσμα τρίτου γύρου: Πάρτικ Θιστλ-Άρμπροουθ 4-0.

Δείτε τα Προγνωστικά Σκωτίας

ΑΡΜΠΡΟΟΥΘ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Ερντριεόνιανς με σκορ 5-2, στα πλαίσια της 29ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Ντόου στο 16’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Λιάλ στο 39’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον ΜακΣτράβικ στο 45+3’. Το 3-1 πέτυχε ο Χάνκοκ στο 47’ και το 3-2 ο Γκολντ στο 54’. Το 4-2 έκανε ο Τέλφερ στο 69’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ουάτσον στο 77’.

Τραγική εμφάνιση και βαριά ήττα για την Άρμπροουθ. Παρά το γεγονός ότι μπήκε δυνατά και προηγήθηκε από νωρίς, η συνέχεια δεν ήταν με το μέρος της, καθώς υπέκυψε εύκολα στην ασφυκτική πίεση των γηπεδούχων, δεχόμενη την ανατροπή πριν καν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από τα διαδοχικά αρνητικά αποτελέσματα, καθώς γνώρισε συνεχόμενες βαριές εκτός έδρας ήττες. Κάκιστη στα μετόπισθεν, δεν υπάρχει καμία βελτίωση εδώ και αρκετό καιρό σε αυτόν τον τομέα, την ώρα που ναι μεν σκοράρει με μεγαλύτερη συνέπεια τελευταία, όμως αυτό δεν την έχει βοηθήσει όσο θα ήθελε, ώστε να «καλύψει» τα προβλήματά της.

Άρμπροουθ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια.

ΠΑΡΤΙΚ ΘΙΣΤΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Μόρτον με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 29ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Γκράχαμ στο 28’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Ρόμπινσον στο 52’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μούιρχεντ στο 90+4’.

Επέστρεψε στις νίκες με μια καλή εμφάνιση η Πάρτικ Θιστλ. Δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες και απείλησε με τις περισσότερες από αυτές την αντίπαλη εστία, σκοράροντας και στα δύο ημίχρονα. Στα τελευταία λεπτά έβγαλε αδράνεια, με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να το εκμεταλλευτούν, μειώνοντας.

Την ευκαιρία να διπλασιάσει τις νίκες της έχει στο σημερινό παιχνίδι, καθώς αντιμετωπίζει την ουραγό Άρμπροουθ. Μπορεί να μην βρίσκεται και στην καλύτερη δυνατή κατάσταση, όμως έχει ανεβασμένη ψυχολογία μετά το τρίποντο που απέσπασε απέναντι στη Μόρτον (2-1) και μπορεί κάλλιστα να εκμεταλλευτεί τις πολλές αμυντικές αδυναμίες των γηπεδούχων, προκειμένου να βρει πιο εύκολα δίχτυα.