*25η αγωνιστική

*Νωρίτερα στη σεζόν: Μακάρθουρ – Αδελαϊδα Γιουνάιτεντ 4-3, Αδελαϊδα Γιουνάιτεντ – Μακάρθουρ 1-1

*3/4 under 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτή την έδρα.

ΑΔΕΛΑΪΔΑ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Αδελαϊδα Γιουνάιτεντ κέρδισε 2-4 εκτός έδρας την Περθ Γκλόρι, αν και βρέθηκε να χάνει 2-0 με δύο γκολ του Τάγκαρτ (22’, 27’). Αλλά γύρισε το παιχνίδι πριν καν λήξει το ημίχρονο, με τέρματα των Ιμπουσούκι (31’), Κλαφ (41’), Μάουκ (45’), με τον Ιμπουσούκι στο 50’ να διαμορφώνει το τελικό σκορ.

Η Αδελαϊδα Γιουνάιτεντ κατάφερε να κερδίσει με 2-4 εκτός έδρας την Περθ Γκλόρι, παρόλο που βρέθηκε να χάνει με 2-0 στο πρώτο μισό του πρώτου ημιχρόνου.

Για πρώτη φορά φέτος λοιπόν, λίγες αγωνιστικές πριν το τέλος της σεζόν, πέτυχε τρεις σερί νίκες!

Ακόμη και με αυτά τα αποτελέσματα, είναι στο -6 από την έκτη και τελευταία θέση που οδηγεί στα play off για την διεκδίκηση του τίτλου, στην ένατη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Και πάρα πολύ δύσκολα μπορεί να διεκδικήσει συμμετοχή σε αυτά.

Αδελαϊδα Γιουνάιτεντ Στατιστικά

*’8/9 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*7/8 G/G στα τελευταία παιχνίδια της

ΜΑΚΑΡΘΟΥΡ

Προηγούμενο ματς: Η Μακάρθουρ έχασε 4-2 εκτός έδρας από την Γουέστερν Γιουνάιτεντ, αν και προηγήθηκε 0-2, με πέναλτι του Ζερμέν (17’) και γκολ του Νταβίγια (24’) και έτσι πήγε στα αποδυτήρια για το ημίχρονο. Στο δεύτερο όμως, δέχθηκε τέσσερα γκολ σε 14 λεπτά από τους Ντανζάκι (52’), Ρουχς (56’, 66’) , Γκριμάλντι (59’).

Και η Μακάρθουρ έχασε παιχνίδι στο οποίο προηγήθηκε με 0-2, με τέσσερα γκολ να τα δέχεται μέσα σε 14 λεπτά, χάνοντας 4-2 εκτός έδρας από την Γουέστερν Γιουνάιτεντ.

Αυτή ήταν η τρίτη ήττα της στους τέσσερις τελευταίους αγώνες, αλλά πρώτη έπειτα από έξι παιχνίδια μακριά από την έδρα της, στα οποία είχε πετύχει τρεις νίκες.

Είναι πάντα στην πρώτη εξάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off για την διεκδίκηση του τίτλου. Και παραμένει στην 5η θέση και ακόμη και σε περίπτωση ήττας, θα βρίσκεται εκεί.

Και είναι στο +5 από την έβδομη θέση που δεν οδηγεί σε αυτά, έχοντας μία μικρή απόσταση ασφαλείας.