*12η αγωνιστική.

*Έρχονται από 6/10 μεταξύ τους Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΑΟΥΣΤΡΙΑ ΛΟΥΣΤΕΝΑΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 κόντρα στην Μπλάου Βάις Λιντς.

Πάλεψε μέσα στην έδρα της Μπλάου Βάις Λιντς την περασμένη εβδομάδα, πήρε την ισοπαλία, ένα χρήσιμο αποτέλεσμα. Το παιχνίδι δεν είχε ρυθμό και ευκαιρίες, καμία εκ των δύο ομάδων δεν κατάφερε να γίνει ιδιαίτερα δημιουργική και μοιραία δεν υπήρξαν πολλές φάσεις. Στο δεύτερο μέρος η Μπλάου Βάις έγινε πολύ πιεστική, ήταν καλύτερη απ’ τον αντίπαλο. Επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα για την Αούστρια Λουστενάου, που ερχόταν από εφτά διαδοχικές ήττες, δεν είχε σκοράρει καν στις τρεις τελευταίες, όπου δέχτηκε συνολικά 10 γκολ! Δεν έχει νίκη ακόμη στο πρωτάθλημα, με 3 πόντους είναι ουραγός. Μάλλον διαθέσιμος ο Αντερσον (Μέσος, 10).

ΑΟΥΣΤΡΙΑ ΛΟΥΣΤΕΝΑΟΥ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 3.5 στα 4/6 τελευταία παιχνίδια της.

*Δε σκόραρε στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΧΑΡΤΜΠΕΡΓΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 κόντρα στη Στουρμ Γκρατς. Το 0-1 στο 4’ ο Λανγκ, το 1-1 έκανε ο Ζάτα στο 13’, το 2-1 ήρθε στο 42’ απ’ τον Πρας.

Δεν κατάφερε να πάρει αποτέλεσμα στο απαιτητικό εκτός έδρας ματς με τη Στουρμ Γκρατς την περασμένη εβδομάδα, ωστόσο η προσπάθεια της ήταν αρκετά καλή. Προηγήθηκε νωρίς, έπειτα από αντεπίθεση, ωστόσο ο αντίπαλος ισοφάρισε σχετικά άμεσα. Πίεσε πολύ η Στουρμ Γκρατς και κατάφερε να ανατρέψει το σκορ μέχρι το ημίχρονο, ενώ ήταν αυτή που απειλούσε περισσότερο στο δεύτερο 45λεπτο, αλλά δεν κατάφερε να διευρύνει τα τέρματα της (είχε δοκάρι). Η Χάρτμπεργκ ήταν «μέσα» στο ματς, αλλά δεν είχε το θάρρος που απαιτούσαν οι συνθήκες. Επιστροφή στις ήττες έπειτα από πέντε αγωνιστικές (3-2-0), με 16 πόντους είναι πέμπτη. Επιστρέφει ο πρώτος σκόρερ Έντρουπ (Επιθετικός, 6,5).