*4η αγωνιστική

*Η Χάρτμπεργκ παραμένει αήττητη στα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (3-1-0).

ΑΟΥΣΤΡΙΑ ΛΟΥΣΤΕΝΑΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με την Ραπίντ Βιέννης. Στο 21′ ο Μπούργκσταλερ άνοιξε το σκορ, προτού ο Σουρντάνοβιτς ισοφαρίσει για τους φιλοξενούμενους στο 70′. Οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα στο 50′ λόγω αποβολής του Μπάγιτς.

Δεν ήταν καλύτερη εντός των τεσσάρων γραμμών, δέχτηκε ασφυκτική πίεση (κυρίως στο πρώτο ημίχρονο), ωστόσο εκμεταλλευόμενη το αριθμητικό πλεονέκτημά της από το 58′ επέστρεψε αλώβητη από την έδρα της Ραπίντ Βιέννης (1-1). Η Αούστρια Λουστενάου θα μπορούσε να χάνει στο πρώτο ημίχρονο με 3-0, όπως θα μπορούσε να κάνει και την ανατροπή των δεδομένων στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Χουγκόνετ.

“Μας περιμένει μία ακόμα δυσκολότερη αναμέτρηση από αυτή της προηγούμενης εβδομάδας”, υπογράμμισε ο προπονητής Μάντερ. Μπορεί να υπολογίζει σχεδόν σε όλο το ρόστερ του, εκτός του μακροχρόνια τραυματία Τίφενμπαχ και του Αντερσον.

ΑΟΥΣΤΡΙΑ ΛΟΥΣΤΕΝΑΟΥ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 γκολ στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΧΑΡΤΜΠΕΡΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (2-0) από τη Σάλτσμπουργκ. Πέτυχαν γκολ οι Φερνάντο (50′) και Καπάλντο (60′). Με δέκα ολοκλήρωσαν οι φιλοξενούμενοι (Ντιαμπού 90′).

Δεύτερη σερί ήττα για την Χάρτμπεργκ με αντίπαλο την πρωταθλήτρια Σάλτσμπουργκ (2-0 εντός) την προηγούμενη βδομάδα. Οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο κινητικοί στον αγωνιστικό χώρο και δημιούργησαν “καθαρές” ευκαιρίες, έψαξε το γκολ στην κόντρα η Χάρτμπεργκ, χωρίς αποτέλεσμα.

Φάνηκε η απουσία του Αβντιγιάι που μετακόμισε στη Ζυρίχη, με τον προπονητή Φόντα να αναφέρει πως βρίσκεται σε αναζήτηση επιθετικού. “Βρισκόμαστε σε συζητήσεις, τα πάντα θα κριθούν από βδομάδα”, ανέφερε μεταξύ άλλων. Άπαντες παρόντες για τη Χάρτμπεργκ.