*Ρεβάνς για τα ημιτελικά των μπαράζ παραμονής/ανόδου. Δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση συνολικής ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και, αν χρειαστεί, πέναλτι.

*Η ομάδα που θα προκριθεί θα αντιμετωπίσει τη νικήτρια του ζευγαριού Έμεν – Μπρέντα.

*Στην πρώτη αναμέτρηση: Φένλο – Αλμέρε Σίτι 1-1

*Στην κανονική διάρκεια: Φένλο – Αλμέρε Σίτι 3-0 και Άλμερε Σίτι – Φένλο 1-3

*Η Φένλο πανηγύρισε δέκα νίκες στα 12 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (δύο ισοπαλίες).

ΑΛΜΕΡΕ ΣΙΤΙ (Β’)

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με τη Φένλο. Μόλις στο 7′ οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με φαν Ρόουιγεν. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Λιμπομπέ στο 29′. Με δέκα ολοκλήρωσαν οι φιλοξενούμενοι (Ποστ 70′).

Άντεξε στην πίεση που της άσκησε η Φένλο από το ξεκίνημα της μεταξύ τους αναμέτρησης, αλλά κυρίως όταν έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές στο 70′. Την κράτησε όρθια ο τερματοφύλακας Μπάκερ με σπουδαία απόκρουση στην αριστερή γωνία στο 9ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Αλμέρε Σίτι γνώρισε μία ήττα σε έξι εντός έδρας αναμετρήσεις από την Μπρέντα (2-0) στις 7 του μηνός (τέσσερις νίκες, μία ισοπαλία). “Τρέχει” μία απογοητευτική παράδοση εντός έδρας με τη Φένλο, αγνοώντας τη νίκη σε δέκα μεταξύ τους αναμετρήσεις (0-2-8). Στις οχτώ από αυτές δέχτηκε τουλάχιστον από δύο γκολ.

ΑΛΜΕΡΕ ΣΙΤΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα δύο τελευταία παιχνίδια της.

ΦΕΝΛΟ (Β’)

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με την Αλμέρε Σίτι.

Αν και κυριάρχησε στην αναμέτρηση, η Φένλο δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί την έδρα της με την Αλμέρε Σίτι. Δημιούργησε 13 ευκαιρίες αναγκάζοντας σε έξι αποκρούσεις τον τερματοφύλακα Μπάκερ. Στις τέσσερις τελευταίες επισκέψεις στο “Yanmar” πανηγύρισε ισάριθμες νίκες με διαφορά γκολ 10-2.

Παραμένει αήττητη στις 18 τελευταίες μεταξύ τους αναμετρήσεις (14-4-0), ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωση. Η Φένλο γνώρισε για τελευταία φορά την ήττα από τον Άγιαξ Β’ (1-0 εντός) στις 28 Απριλίου, έκτοτε σημείωσε δύο νίκες και τέσσερις ισοπαλίες.