25η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Οσέρ – Ανεσί 4-0

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΑΝΕΣΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-3 από την Κονκαρνό, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε και τα τρία τέρματα στο τελευταίο τέταρτο (76′, 86′, 87′), με την αντίπαλο να χάνει και πέναλτι στο 82′. Η ίδια έπαιζε με δέκα παίκτες από το 81ο, όταν και αποβλήθηκε ο Μπαρί.

Την ήττα υπέστη και πάλι η Ανεσί, μετά από δυο παιχνίδια στα οποία και είχε από μια νίκη και ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Λορέν Γκουγιό υποδέχθηκε την Κονκαρνό, κόντρα στην οποία γνώρισε τη συντριβή με 0-3. Κατώτερη των προσδοκιών η εμφάνιση της, αρκέστηκε περισσότερο σε παθητικό ρόλο και παρότι έδειχνε να αντέχει, εν τέλει λύγισε στο τελευταίο τέταρτο, δεχόμενη τρία τέρματα.

Μετά και από αυτή τη νέα απώλεια, παραμένει εντός της επικίνδυνης ζώνης, αν και απέχει μόλις τέσσερις βαθμούς από τις θέσεις ασφαλείας. Απέσπασε μόλις ένα βαθμό στα τέσσερα πιο πρόσφατα εντός της (0-1-3). Δεν έχει δικαίωμα συμμετοχής ο φορ Καμαρά, όντας δανεικός από την Οσέρ.

Ανεσί Στατιστικά

*No Goal τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΟΣΕΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Ανζέ, για το πρωτάθλημα. Έπαιζε με δέκα παίκτες από το 36ο λεπτό, όταν και αποβλήθηκε ο Οβουσού, για να βρει δίχτυα στις καθυστερήσεις με το πέναλτι του Ζουμπάλ.

Αήττητο σερί έντεκα αγώνων στο πρωτάθλημα για την Οσέρ, έχοντας επικρατήσει στους 7/11. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κριστόφ Πελισιέ υποδέχθηκε την Ανζέ, της οποίας και επικράτησε με 1-0 στο μεταξύ τους ντέρμπι κορυφής. Σε ένα ισορροπημένο ματς, μπορεί να έπαιζε με παίκτη λιγότερο από το πρώτο ημίχρονο, ωστόσο δεν το “πλήρωσε” και “έκλεψε” τη νίκη στο φινάλε, με πέναλτι.

Πρώτη νίκη μετά από τρεις διαδοχικές ισοπαλίες με Γκρενόμπλ (1-1 εκτός), Γκινγκάμπ (1-1 εντός) και Πο (2-2 εκτός). Πέρασε έτσι μόνη πρώτη στην κατάταξη, αφήνοντας στο -1 την Ανζέ. Αλώβητη στις πέντε πιο πρόσφατες εξόδους της (2-3-0).