*Τα οκτώ τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal και Over 2,5

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με άσο στο πρώτο ημίχρονο

*Απόλυτα ισορροπημένη η πρόσφατη μεταξύ τους προϊστορία (2-3-2).

ΑΓΙΑΞ Β

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 4-2 από την Έμεν εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 0-1 στο πρώτο μέρος, αλλά στην επανάληψη η αντίπαλος ήταν καταιγιστική και σημείωσε τέσσερα τέρματα (55′, 59′, 70′, 79′). Ενδιάμεσα, ο Άγιαξ Β είχε καταφέρει να μειώσει προσωρινά (62′).

Κάπως υπερβολική η έκταση της ήττας απέναντι στην Έμεν, πλήρωσε ουσιαστικά το κάκιστο εικοσάλεπτο στα μισά της επανάληψης όπου δέχτηκε τέσσερα γκολ. Έβαλε έτσι τέλος στο μίνι αήττητο σερί που έτρεχε (δύο σερί νίκες) και παραμένει σταθερά στην 15η θέση της βαθμολογίας, που όπως φαίνεται θα είναι και δική του μέχρι το τέλος της σεζόν. Πληρώνει ουσιαστικά το τραγικό ξεκίνημά του στην σεζόν, καθώς σε άλλη περίπτωση θα μπορούσε να διεκδικήσει μια θέση στην πρώτη δεκάδα.

Κανονικά διαθέσιμος ο στόπερ Μπράντες, τα προβλήματα τραυματισμών που αντιμετωπίζει είναι ως επί το πλείστον μακροχρόνια. Μοναδική εξαίρεση ο τραυματίας πλάγιος μπακ Ζερμούνι. Μάλλον δεν προλαβαίνει ο βασικός στόπερ Έρτσεν.

Άγιαξ Β Στατιστικά

*4/6 τελευταία παιχνίδια του έληξαν με N/G

*6/8 τελευταία παιχνίδια του έληξαν με Over 2,5

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΝΤΕΝ ΜΠΟΣ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εύκολα με 0-3 από την Ντόρντρεχτ εντός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική. Έμεινε πίσω στο σκορ σε κομβικό σημείο του αγώνα (45′), ενώ με το ξεκίνημα της επανάληψης δέχτηκε άλλα δύο γκολ (50′, 58′), τα οποία διαμόρφωσαν και το τελικό αποτέλεσμα.

Δεν περίμενε το παιχνίδι απέναντι στην φορμαρισμένη Ντόρντρεχτ για να βελτιώσει την κατάσταση, ηττήθηκε εύκολα και χωρίς να προβάλλει αντιστάσεις. Το πρώτο γκολ ήταν καθοριστικό και ουσιαστικά της «έκοψε» τα φτερά, αφού στην επανάληψη έπαιξε χωρίς ψυχολογία. Περιμένει καρτερικά την λήξη μιας ακόμη αποτυχημένης σεζόν, για λόγους πρεστίζ θέλει απλώς να αποφύγει την τελευταία θέση, την οποία τούτη την στιγμή καταλαμβάνει η Ουτρέχτη Β.

Επέστρεψαν στο προηγούμενο παιχνίδι ο χαφ Βικάριο, ο εξτρέμ Μπουμασουντί και ο κίπερ Χέγκι. Σταθερά εκτός οι Αχανάχ και Κοτζέμπουε.