21η αγωνιστική

*Αυτή είναι η πρώτη φορά που οι δυο ομάδες τίθενται αντιμέτωπες στην έδρα της Χιροσίμα.

*Στον πρώτο γύρο: Β-Βάρεν Ναγκασάκι – Χιροσίμα 0-2

ΧΙΡΟΣΙΜΑ

Αήττητη παραμένει εδώ και δυο παιχνίδια η Χιροσίμα, μετρώντας μια νίκη και μια ισοπαλία. Την περασμένη εβδομάδα, η ομάδα του Χιρόσι Γιοφούκου φιλοξένησε τη Σονάν Μπελμάρε, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 2-2. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, κατάφερε να ισοφαρίσει με το πέναλτι του Πάτρικ (45’+5) και να κάνει την ανατροπή με τον Κασίβα στο 78′. Εν τέλει όμως, το αυτογκόλ του Γουαντά στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων της στέρησε τη νίκη.

Παραμένει σταθερά στην κορυφή, μετρώντας 45 βαθμούς, ούσα πέντε πάνω από τη δεύτερη Τόκιο, η οποία έχει και ένα ματς περισσότερο. Παράλληλα, με τέρματα 33-15, διαθέτει από τις καλύτερες επιθέσεις και άμυνες στην κατηγορία. Έξι νίκες και από δυο ισοπαλίες και ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα. Τραυματίας είναι ο Γιούκι Νογκάμι (ΑΜ 21/0).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 2-2 με τη Σονάν Μπελμάρε για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G και Over 3.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (δες το στον Stoiximan)

Το Χιροσίμα – Β-Βάρεν Ναγκασάκι παίζει στον Stoiximan

Β-ΒΑΡΕΝ ΝΑΓΚΑΣΑΚΙ

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει από την πλευρά της η Β-Βάρεν Ναγκασάκι, εδώ και δυο παιχνίδια. Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Τακούγια Τακάγκι φιλοξενήθηκε από την Ουράβα, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και τη μεταξύ τους “λευκή” ισοπαλία.

Βαθμός με τον οποίο έφτασε τους 21 συνολικά και είναι στην 14η θέση, απέχοντας ένα πόντο από την επικίνδυνη ζώνη, έχοντας όμως και ματς λιγότερο. Μια από τις χειρότερες ομάδες στο αμυντικό κομμάτι, με 31 τέρματα παθητικό. Τρεις νίκες, μια ισοπαλία και εφτά ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα. Δεν έχει κάποιο αγωνιστικό πρόβλημα, οπότε και θα παραταχθεί πάνοπλη.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Ουράβα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G & Under 2.5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.