Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά.

ΒΑΣΚΟ

Ένα νέο αήττητο σερί φτιάχνει και πάλι η Βάσκο, μετά και τα αρνητικά αποτελέσματα που είχε, καθώς πλέον αγνοεί την ήττα εδώ και τρεις αγωνιστικές, όπου και μετράει δυο νίκες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ζορζίνιο φιλοξένησε την Τζόινβιλ, της οποίας και επικράτησε με 2-0. Μετά από ένα “άσφαιρο” πρώτο μέρος, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκορ στο 47ο λεπτό, όταν και ο Ντούτρα βρήκε δίχτυα, ενώ στο 62′ ο Πικατσου σκόραρε και αυτός, διπλασιάζοντας το σκορ της ομάδας του. Μετά και από αυτή τη νίκη της, η Βάσκο έφτασε τους 38 βαθμούς και παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας, όπου και “συγκατοικεί” με την σημερινή της αντίπαλο. Κόντρα στην Γκοϊανιένσε θέλει να εκμεταλλευτεί την έδρα της και να πάρει τη νίκη που θα την διατηρήσει στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Εννέα νίκες, μια ισοπαλία και τρεις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της Βάσκο στο φετινό πρωτάθλημα. Εκτός αγωνιστικής δράσης για το υπόλοιπο της σεζόν θα παραμείνει ο πρώην παίκτης του Παναθηναϊκού, Μαρσέλο Μάτος, ο οποίος πέρασε την πόρτα του χειρουργίου. Μεσοβδόμαδα, η Βάσκο φιλοξένησε την Σάντος, στη ρεβάνς της ήττα με 3-1 στο πρώτο παιχνίδι του κυπέλλου. Το τελικό 2-2 του επαληπτικού έθεσε εκτός κυπέλλου την Βάσκο, η οποία επικραντρώνεται πλέον στη μάχη του πρωταθλήματος.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 2-2 με την Σάντος για το Κύπελλο.

Στατιστικό: 2-3 Goal τα οκτώ από τα εννέα τελευταία εντός έδρας παιχνιδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε)

ΑΤΛ. ΓΚΟΪΑΝ.

Αήττητη παραμένει εδώ και εννέα αγωνιστικές η Ατλέτικο Γκοϊανιένσε, η οποία έχει απολογισμό πέντε νίκες και τέσσερις ισοπαλίες σε αυτό το σερί της. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μαρσέλο Κάμπο φιλοξένησε την Παρανά, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει τη νίκη με 2-0. Μετά από ένα “άσφαιρο” πρώτο μέρος, ο Μίτσελ άνοιξε το σκορ στο ξεκίνημα της επανάληψης (49′), με τον Ζόναταν Λέμος να διαμορφώνει το 2-0, δυο λεπτά αργότερα. Αυτή ήταν και η τρίτη διαδοχική της νίκη, μετά από αυτές κόντρα σε Λουβερντένσε (2-0) και Μπραγκαντίνο (1-2). Με τους τρεις βαθμούς που πήρε, “έπιασε” την Βάσκο στην κορυφή της βαθμολογίας, έχοντας αμφότερες από 38 βαθμούς. Είναι σταθερή σε όλη την διάρκεια της σεζόν, έχοντας εκτός έδρας απολογισμό τέσσερις νίκες, εφτά ισοπαλίες και δυο ήττες. Διαθέτει την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας, έχοντας δεχθεί 19 τέρματα μετά από 26 παιχνίδια. Θέλει το όποιο θετικό αποτέλεσμα στο αποψινό παιχνίδι για να παραμείνει στην κορυφή. Στη διάθεση του προπονητή τους είναι και πάλι οι Ζιλσίνιο και Ματέους Ριμπέιρο, οι οποίοι ήταν τιμωρημένοι. Εκτός πλάνων για το παιχνίδι με την Βάσκο είναι ο τραυματίας Μάγκνο Κρουζ.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Παρανά για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνιδια στο Πρωτάθλημα.