*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΤΣΑΡΛΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Μπέρτον, στα πλαίσια της 29ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Χελμ στο 24’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Μπρέιφορντ στο 47’.

Θετικά στοιχεία άφησε παρά την ήττα της η Τσάρλτον. Δημιούργησε πολλές ευκαιρίες, όμως απείλησε ελάχιστα στην αντίπαλη εστία, με αποτέλεσμα να μείνει στο μηδέν. Η άμυνά της δεν ήταν σταθερή, κάτι που εκμεταλλεύτηκαν πλήρως οι γηπεδούχοι, σκοράροντας και στα δύο ημίχρονα.

Δεν βρίσκεται σε καθόλου καλή κατάσταση αυτή την περίοδο, έχει πάρα πολλά προβλήματα στα μετόπισθεν, τα οποία δεν την αφήνουν σε ησυχία. Το μοναδικό θετικό είναι το γεγονός πως σκοράρει σχεδόν μόνιμα, αν και αυτό δεν φαίνεται να τη βοηθάει ιδιαίτερα στο να «καλύψει» τα θέματά της αυτά. Καθόλου εύκολο το έργο της και σήμερα, αφού φιλοξενεί μια από τις πιο μαχητικές νεοφώτιστες ομάδες του πρωταθλήματος.

Τσάρλτον Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΝΟΡΘΑΜΠΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Γουίγκαν με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 28ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Χόσκινς στο 16’ με πέναλτι, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μαγκένις στο 64’.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της, όμως απέσπασε το βαθμό της ισοπαλίας. Λίγες οι ευκαιρίες που δημιούργησε, απείλησε μόλις με μία, όμως κατάφερε να τη μετουσιώσει σε γκολ. Στο δεύτερο μέρος δέχθηκε πίεση, στην οποία υπέκυψε, με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να φέρουν το ματς στα ίσα.

Μια πιο αποτελεσματική εμφάνιση θέλει να πραγματοποιήσει, προκειμένου να αυξήσει τις πιθανότητές της για θετικό πέρασμα από την έδρα της Τσάρλτον. Είναι σε καλή κατάσταση, μετράει τρεις νίκες στα τελευταία πέντε παιχνίδια της (3-1-1), ενώ απέτυχε μόλις σε ένα να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Αμυντικά δεν είναι ιδιαίτερα σταθερή, όμως αυτό δείχνει να μην την πτοεί σχεδόν καθόλου.