15η αγωνιστική

*Under 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: ΑΠΟΕΛ – Πάφος 1-0

ΠΑΦΟΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από την Καρμιώτισσα, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με 2-0 (19′, 33′), για να μειώσει απλά στις καθυστερήσεις με τον Τουμάσι.

Τέλος έλαβε το νικηφόρο σερί των πέντε αγώνων πρωταθλήματος για την Πάφο. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Χουάν Κάρλος Καρσέδο φιλοξενήθηκε από την Καρμιώτισσα, στην έδρα της οποίας γνώρισε μια απρόσμενη ήττα με 2-1. Αγνώριστη με την εμφάνιση που πραγματοποίησε, καθώς προβλημάτισε αρκετά και δεν άξιζε κάτι καλύτερο. Βρέθηκε μάλιστα με την πλάτη στον τοίχο πριν την ανάπαυλα, μειώνοντας απλά στο φινάλε.

“Είχαμε άσχημο παιχνίδι και δεν αξίζαμε τη νίκη. Είμαστε στεναχωρημένοι, αλλά πρέπει να μείνουμε ήρεμοι”, δήλωσε μετά το ματς ο Ισπανός τεχνικός. Μετά και από αυτή την απώλεια, έμεινε στο -3 από την κορυφή της βαθμολογίας. Ποντάρει στην έδρα της τώρα, εκεί όπου επικράτησε στα 5/7 εντός της, έχοντας ακόμη από μια ισοπαλία και ήττα.

Πάφος Στατιστικά

*Over 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια.

*No Goal τα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΠΟΕΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-1 επί της ΑΕΖ Ζακακίου, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε στο 38′ με τον Βιγιαφάνιες και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση έξι λεπτά αργότερα, στην πορεία σκόραρε ακόμη δυο φορές με τους Μαρκίνιος (67′) και Ντάλσιο (90’+2).

Από τη δεύτερη διαδοχική του νίκη προέρχεται ο ΑΠΟΕΛ, μετά και το εντός 5-0 κόντρα στη Δόξα Κατωκοπιάς. Την προηγούμενη αγωνιστική, υποδέχθηκε την ΑΕΖ Ζακακίου, της οποίας και επικράτησε με 3-1. Δυσκολεύτηκε αρκετά μέχρι την ανάπαυλα και παρότι πήρε προβάδισμα, δέχθηκε πολύ γρήγορα την ισοφάριση. Πιο απαιτητικός με την επιστροφή από τα αποδυτήρια, είχε τον έλεγχο και σκόραρε ακόμη δυο φορές.

“Είμαστε πολύ χαρούμενοι, ήταν μια φανταστική νίκη. Ξέραμε ότι θα ήταν δύσκολο. Ήμασταν σοβαροί από το πρώτο λεπτό”, δήλωσε ο υπηρεσιακός Ζοσέ Ντομίνγκες. Έφτασε έτσι τις εννέα νίκες στα δέκα τελευταία ματς, οπότε και είναι στην κορυφή της κατάταξης. Πήρε το διπλό στις 4/7 εξόδους του (4-1-2).