*7η αγωνιστική των πλέι οφ.

*Με απόφαση της ομοσπονδίας απαγορεύτηκε η μετακίνηση οπαδών για τους φιλοξενούμενους.

*Αήττητος ο ΑΠΟΕΛ στα έξι τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο την Πάφο, έχοντας από τρεις νίκες και ισοπαλίες.

*Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στην κανονική διάρκεια: ΑΠΟΕΛ – Πάφος 1-0, Πάφος – ΑΠΟΕΛ 0-1

*Στον πρώτο γύρο των πλέι οφ: ΑΠΟΕΛ – Πάφος 1-0

Δείτε τα προγνωστικα στοιχηματος

ΠΑΦΟΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί του Απόλλωνα Λεμεσού, για το κύπελλο. Προηγήθηκε με τον Πέπε στο 28′ και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση επτά λεπτά αργότερα, εν τέλει επικράτησε με το τέρμα του Δημητρίου στο 85′.

Το πρώτο βήμα για την πρόκριση στον τελικό του κυπέλλου έκανε η Πάφος. Την Τετάρτη, η ομάδα του Χουάν Κάρλος Καρσέδο υποδέχθηκε τον Απόλλωνα Λεμεσού, στο πρώτο μεταξύ τους για τα ημιτελικά, του οποίου και επικράτησε με 2-1. Σε ένα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο, μπορεί να πήρε προβάδισμα στα μέσα αυτού, όμως δεν το κράτησε για πολύ. Με την επιστροφή από τα αποδυτήρια ήταν πιο απαιτητική και λυτρώθηκε με δεύτερο τέρμα στα τελευταία λεπτά.

Σε ότι αφορά το πρωτάθλημα τώρα, την περασμένη εβδομάδα ηττήθηκε με 3-0 από την ΑΕΚ Λάρνακας, βάζοντας τέλος στο αήττητο των τριών αγώνων εκεί. Βρίσκεται έτσι μόνη πέμπτη και στο -5 από την πρώτη τριάδα. Μια ήττα στα επτά τελευταία ματς μπροστά στο κοινό της (4-2-1).

Πάφος Στατιστικά

*2-3 Goals τα τρία τελευταία παιχνίδια.

*No Goal και Under 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΠΟΕΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-2 από την Ανόρθωση, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω μόλις στο όγδοο λεπτό, για να δεχθεί και δεύτερο τέρμα στο 59′.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τον ΑΠΟΕΛ, μετά και τη νίκη που πανηγύρισε με 1-2 στην έδρα της ΑΕΚ. Για την προηγούμενη αγωνιστική των πλέι οφ, η ομάδα του Ρικάρντο Σα Πίντο υποδέχθηκε την Ανόρθωση, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 0-2. Κατώτερη των προσδοκιών η εμφάνιση που είχε στο παιχνίδι αυτό, δεν κατάφερε να δείξει κάτι το αξιόλογο και το “πλήρωσε” με το χειρότερο τρόπο, με τους φιλοξενούμενους να έχουν δοκάρι αλλά και ακυρωθέν τέρμα.

Τρίτη ήττα στις τέσσερις τελευταίες στροφές των πλέι οφ, ενώ παρότι διατηρείται σταθερά στην κορυφή είδε τη διαφορά από τους διώκτες να μειώνεται αισθητά, με την ΑΕΚ να είναι πλέον στο -1. Ηττήθηκε μια φορά στις έξι πιο πρόσφατες εξόδους του (3-2-1). Έντονη η αμφισβήτηση προς το πρόσωπο του Σα Πίντο, ωστόσο πήρε δεύτερη ευκαιρία από τη διοίκηση και παραμένει στον πάγκο.