*3η αγωνιστική

*Goal / Goal & over 3,5 στα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας

ΜΠΡΑΟΥΝΣΒΑΪΓΚ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (3-1) από τη Σάλκε. Ο Ούτζα άνοιξε το σκορ στο 12′, απάντησαν οι Καραμάν (19′), Σεγκίν (42′) και Λάτζα (90+4′). Με δέκα ολοκλήρωσαν και οι δύο ομάδες (90+2′ Γκρίσμπεκ / 90+6 Τέμπελμαν).

Τρεις ήττες σε ισάριθμες αναμετρήσεις στο ξεκίνημα της σεζόν για την Μπράουνσβαϊγκ. Την προηγούμενη βδομάδα προηγήθηκε νωρίς της Σάλκε, ωστόσο είδε τα δεδομένα να ανατρέπονται πριν καν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο γνωρίζοντας τον αποκλεισμό απ’ τον 1ο γύρο του Κυπέλλου Γερμανίας.

Στο πρωτάθλημα ηττήθηκε από τη Χόλσταϊν Κίελ (1-0 εντός) στην πρεμιέρα και στη συνέχεια επέστρεψε με άδεια χέρια απ’ το Μαγδεμβούργο (2-1). Τα “λιοντάρια” αντιμετωπίζουν μέσα σε δέκα μέρες για δεύτερη φορά τη Σάλκε: Σε συνολικά 50 μεταξύ τους αναμετρήσεις έχουν απολογισμό 16 νίκες, 12 ισοπαλίες και 22 ήττες. “Πρέπει να τελειώνουμε καλύτερα τις φάσεις, δουλέψαμε πάνω σε αυτό”, ανέφερε ο προπονητής Χαρτέλ.

ΜΠΡΑΟΥΝΣΒΑΪΓΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα δύο τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα δύο τελευταία παιχνίδια της.

ΣΑΛΚΕ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (3-1) της Μπράουνσβαϊγκ.

Έχοντας φύλακα άγγελο τον τερματοφύλακα Μούλερ (τέσσερις αποκρούσεις) κι εκμεταλλευόμενη την ευστοχία της, η Σάλκε προσπέρασε το εμπόδιο της Μπράουνσβαϊγκ την προηγούμενη βδομάδα πανηγυρίζοντας την πρόκριση στο 2ο γύρο του Κυπέλλου Γερμανίας. Στις 5 Αυγούστου έσπασε το ρόδι στη 2. Μπουντεσλίγκα επί της Καϊζερσλαουτερν (3-0 εντός).

Θυμίζουμε πως στην πρεμιέρα ηττήθηκε με το βαρύ 5-3 στην έδρα του Αμβούργου (σ.σ. δέχτηκε δύο γκολ στις καθυστερήσεις). Ο Τερόντε (ΕΠ) έχει σκοράρει εννέα φορές (2+ γκολ τρεις φορές) σε έντεκα αναμετρήσεις με αντίπαλο την Μπραουνσβάιγκ στη δεύτερη κατηγορία. “Περάσαμε το πρώτο τεστ, θέλουμε τη νίκη και στο πρωτάθλημα”, είπε ο προπονητής Ράις.