ΣΥΡΙΑΝΣΚΑ

Το πρώτο της βαθμό μετά από τέσσερις διαδοχικές ήττες κατάφερε να πάρει και πάλι η Συριάνσκα, δίνοντας έτσι ένα τέλος στο αρνητικό αυτό σερί της. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τίνο Κατσουλάκη φιλοξενήθηκε από την Ασιρίσκα, από την οποία βρέθηκε πίσω στο σκορ δέκα λεπτά πριν από το φινάλε. Ωστόσο, κατάφερε να κλέψει το βαθμό της ισοπαλίας, χάρη στο τέρμα που σημείωσε στο 87ο λεπτό της αναμέτρησης ο Βένγκμπεργκ. Θετικό ξεκίνημα για τον Κατσουλάκη στον πάγκο της νέας του ομάδας. Με την ισοπαλία της αυτή, η Συριάνσκα κατάφερε να ”ξεκολλήσει” από την τελευταία θέση, πιάνοντας στην προτελευταία θέση την Άνχκελχολμς, μετρώντας πλέον δέκα βαθμούς μετά από 13 παιχνίδια. Έχει ηττηθεί στα δυο τελευταία παιχνίδια μπροστά στο κοινό της. Παράλληλα διαθέτει τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας, έχοντας σκοράρει μόλις εννέα τέρματα, όσα έχει και η Άνχκελχολμς.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Ασιρίσκα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό για στοίχημα: 2-3 Goal τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

Το Συριάνσκα – Έργκριτε παίζει στην Betshop

ΕΡΓΚΡΙΤΕ

Σε πολύ κακή αγωνιστική κατάσταση η ομάδα της Έργκριτε, η οποία δεν έχει καταφέρει να πάρει κάποιο βαθμό εδώ και έξι αγωνιστικές. Την προηγούμενη, η ομάδα του Μάρκους Λαντζ υποδέχθηκε την Ντάλκουρτ, από την οποία και ηττήθηκε με 0-1. Ευχαριστημένος από την εμφάνιση της ομάδας του, ο αρχηγός Χάμαρ, ο οποίος πιστεύει πως είναι απλά άτυχη και δεν μπορεί να πάρει τα αποτελέσματα που θέλει. Στην 13η θέση της βαθμολογίας η Έργκριτε, η οποία μετράει δώδεκα βαθμούς μετά από δεκατρείς αγωνιστικές, ισοβαθμώντας παράλληλα με την Λιουνγκσκίλε. Δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός στα πέντε τελευταία αντίστοιχα παιχνίδια πρωταθλήματος. Πίστη για ανάκαμψη στις τάξεις της ομάδας στο σημερινό παιχνίδι. Όλοι οι παίκτες τέθηκαν στην διάθεση του Λαντζ για το παιχνίδι με την Συριάνσκα, μετά και την επιστροφή του τιμωρημένου Μπγιέρκ (ΑΜ 12/1).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από την Ντάλκουρτ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.