*Στον πρώτο γύρο: Κολωνία – Στουτγκάρδη 0-2

*2-3 γκολ στα 4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*NG στα 6/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε όλα τα σημερινά προγνωστικά στοιχήματος

ΣΤΟΥΤΓΚΑΡΔΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (2-1) της Ντάρμσταντ. Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν με Γκιρασί (14′) και Νταχούμτ (90+2′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σάιντελ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων. Με δέκα αγωνίζονταν η Στουτγκάρδη από τις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου (Στένζελ).

4η διαδοχική νίκη για την σπουδαία ομάδα του Χένες, που συνεχίζει απτόητη την κούρσα για το επόμενο Champions League, το περασμένο Σάββατο έδειξε ότι έχει και τον σκληρό χαρακτήρα για να ανταπεξέλθει σε αντίξοες συνθήκες.

Μπήκε με διάθεση να κυριαρχήσει στην έδρα της ουραγού, πίεσε από νωρίς και δικαιώθηκε σε φάση διαρκείας μετά από στατικό, με τον Γκιρασί να επιστρέφει στα γκολ μετά από δύο μήνες. Η διακοπή διαμαρτυρίας των οπαδών της έκοψε τον ρυθμό, απειλήθηκε δις στο κλείσιμο του ημιχρόνου κι εξαιτίας αχρείαστου μαρκαρίσματος αναγκάστηκε να παίξει όλο το δεύτερο μέρος με παίκτη λιγότερο. Υπέφερε κατά διαστήματα, αλλά έβγαλε και πάλι την ποιότητά της μπροστά, είχε δοκάρι πριν βρει το γκολ εξασφάλισης.

Αρκετά προβλήματα ενόψει Κολωνίας, τραυματίστηκε στο προηγούμενο ο φορμαρισμένος Ουντάβ (φορ), κουβαλά τιμωρία ο Στέντζελ (δεξί μπακ).

Παραμένει εκτός ο βασικός κίπερ Νίμπελ, ενώ αμφίβολος είναι και ο backup Μπρέντλοου λόγω ίωσης! Ερωτηματικά για τη διαθεσιμότητα και των σημαντικών Άντον (στόπερ), Μίτελστεντ (αρ. μπακ) που αποκόμισαν ενοχλήσεις πριν μία εβδομάδα.

Παραμένουν εκτός οι Ζαγκαντού (στόπερ), Νάρτεϊ (μέσος), διαθέσιμος μετά το Κύπελλο Εθνών Αφρικής ο Σιλάς (μέσος).

ΣΤΟΥΤΓΚΑΡΔΗ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 8/9 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 6/7 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΚΟΛΩΝΙΑ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (1-0) από τη Βέρντερ Βρέμης. Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Νίινμα στο 70′.

Επιστροφή στις ήττες μετά από σχεδόν ένα μήνα για τους “τράγους”, πόνεσε η αποτυχία της προηγούμενης Παρασκευής, με την οποία είδαν τη διαφορά από τις θέσεις παραμονής να πηγαίνει στο -6.

Ισορροπημένο σε κατοχή (50-50%) και λιγοστές ευκαιρίες (0.28 – 0.35 xGoals) το πρώτο ημίχρονο απέναντι στη Βέρντερ, η δημιουργία τους παρέμεινε φτωχή και μετά την ανάπαυλα. Καλύτεροι στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι, απείλησαν πριν προηγηθούν χάρη σε λάθος έξοδο του κίπερ Σβέμπε. Δεν είχε απάντηση στο 0-1 η ομάδα του Σουλτς, δεν βρήκε διαδρόμους απέναντι σε μία συμπαγή άμυνα και περισσότερο κινδύνευσε με δεύτερο γκολ παρά πλησίασε σε ισοφάριση.

Στα αγωνιστικά νέα, ο Χούμπερτς(στόπερ) χάνει το σημερινό ματς λόγω ίωσης, παραμένουν εκτός οι τραυματίες Βάλντσμιντ (μέσος), Ουτ (φορ), ανέτοιμος ακόμα ο Ζέλκε (φορ).