*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά MLS

ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ ΚΑΝΣΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον του Ντάλας με σκορ 2-1, στα πλαίσια του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Σαλόι στο 11’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Βελάσκο στο 55’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Φερέιρα στο 84’.

Μέτρια εμφάνιση και ήττα για την Σπόρτινγκ Κάνσας. Καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο, πήρε από νωρίς κεφάλι στο σκορ, όμως στην επανάληψη τα πράγματα άλλαξαν, με τους γηπεδούχους να πιέζουν και να ανατρέπουν εν τέλη το εις βάρος τους σκορ. Την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα θέλει να πετύχει σήμερα, έχοντας σύμμαχο το κοινό της. Δεν έχει μπει με τον καλύτερο δυνατό τρόπο στη σεζόν, έχοντας αποτύχει να αποσπάσει νικηφόρο αποτέλεσμα, ενώ παράλληλα σκόραρε μόλις μία φορά σε τέσσερις αναμετρήσεις, ανεξαρτήτως έδρας.

Σπόρτινγκ Κάνσας Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΙΑΤΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας λευκή ισοπαλία (0-0) με αντίπαλο το Λος Άντζελες, στα πλαίσια του πρωταθλήματος. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησαν αμφότερες, καμία δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.

Καλή εμφάνιση, αλλά χωρίς το επιθυμητό αποτέλεσμα για το Σιάτλ. Είχε ευκαιρίες, απείλησε την αντίπαλη εστία, αλλά δεν βρήκε ποτέ το δρόμο προς τα δίχτυα. Το ίδιο ίσχυσε και για τους φιλοξενούμενους, με την άμυνά του να τους κρατάει μακριά από την εστία του. Να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα είναι ο σημερινός στόχος, όμως προέρχεται από δύο αναμετρήσεις στις οποίες δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες της και θα πρέπει να δείξει μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα στο επιθετικό της κομμάτι, προκειμένου να τον πετύχει. Μπορεί η αντίπαλός της να μην βρίσκεται στην καλύτερη δυνατή κατάσταση, όμως παραμένει επικίνδυνη, ειδικά αν παραμελήσει τα αμυντικά της καθήκοντα.