* 5/5  στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια ήταν over 2.5 .

* goal/goal  τα 4/5 τελευταία παιχνίδια των δυο ομάδων.

*Α΄ Γύρος: Σιάτλ – Σπόρτινγκ Κάνσας 3-0.

ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ ΚΑΝΣΑΣ ΣΙΤΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 4-1 απέναντι στην Μινεσότα, το σκορ θα ανοίξει με αυτογκόλ των φιλοξενούμενων και προβάδισμα των γηπεδούχων από τον Μπόξαλ στο 31΄, ο Τόμι θα πάρει την σκυτάλη και θα γράψει το 2-0 στο 41΄, και τρίτο γκολ πριν το ημίχρονο για τους γηπεδούχους με τον Αγκάντα στο 45΄ ακριβώς, σκορ ημιχρόνου λοιπόν 3-0, στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι θα μειώσουν σε 3-1 με τον Γκαρσία Τόρρες στο 57ο λεπτό, για να σκοράρουν και πάλι οι γηπεδούχοι με το 2ο προσωπικό γκολ του Αγκάντα στο 81΄ διαμορφώνοντας έτσι το τελικό 4-1.

Ο Βέρμς με την εξαιρετική του ομάδα και το αήττητο σερί των πέντε αγωνιστικών χωρίς ήττα με απολογισμό τρεις νίκες και δυο ισοπαλίες, θύμα της αυτή την φορά η Μινεσότα της οποίας επιβλήθηκε με 4-1 εντός έδρας. Στα της αναμέτρησης τώρα με το 3-0 του 1ου μέρους δεν άφησε και πολλά περιθώρια στην Μινεσότα να ελπίζει για κάτι αφού την είχε διαλύσει με το κυριαρχικό και γρήγορο ποδόσφαιρο της, στην επανάληψη το μόνο που αναμέναμε ήτανε που θα σταματήσει το κοντέρ και τελικά σταμάτησε στο 4-1 δίνοντας στο Κάνσας την μεγάλη νίκη, μια νίκη σαν και αυτή όπως και τις προηγούμενες που προηγήθηκαν δυστυχώς ήρθαν πολύ αργά για την Σπόρτινγκ καθώς το τρένο είχε χαθεί. Σχετικά με το παιχνίδι κόντρα στο Σιάτλ δεν είναι διαθέσιμοι οι τραυματίες Μέλια, Κίντα και Πουλίδο.

Σπόρτινγκ Κάνσας Στατιστικά

*3/5 παιχνίδια τελευταία με no/goal.

*3/5 αναμετρήσεις με over 2.5 γκολ.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΣΙΑΤΛ ΣΑΟΥΝΤΕΡΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλη αναδείχθηκε με σκορ 1-1 εντός έδρας απέναντι στην Σινσινάτι, το σκορ άνοιξε για τους φιλοξενούμενους ο Μπρένερ στο 24ο λεπτό, για να ισοφαρίσουν οι γηπεδούχοι με τον Μοντέρο στο 58΄ για το τελικό 1-1.

Είναι αργά πια για δάκρυα στο Σιάτλ αφού η ομάδα του Σμέτσερ έμεινε στο 1-1 εντός έδρας με την Σινσινάτι και σαν προέκταση αυτού στο -5 από την 7η θέση και πλέον η συμμετοχή στα play offs της Δυτικής Περιφέρειας μοιάζει με ένα θαύμα. Στα του παιχνιδιού τώρα οι γηπεδούχοι μείναν πίσω στο σκορ στο 24ο λεπτό με το γκολ του Μπρένερ και πήγαν στα αποδυτήρια πίσω στο σκορ, στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 58′ θα έρθει η ισοφάριση για τους γηπεδούχους με τον Μοντέρο. Δεν θα αλλάξει κάτι μέχρι το τέλος με τις δυο ομάδες να μοιράζονται από έναν βαθμό αλλά η απώλεια αυτή να είναι καταδικαστική για το Σιάτλ. Σχετικά με το παιχνίδι κόντρα στην Σπόρτινγκ Κάνσας εκτός θα βρίσκεται ο Ρόου λόγω τιμωρίας ενώ τραυματίες είναι οι Βάργκας και Ζοάο Πάουλο.