*17η αγωνιστική

*NG & under 2,5 στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΠΙΖΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα σκαρφάλωσε και πάλι η Πίζα, προσπερνώντας το εμπόδιο της Κόμο (1-0 εκτός) την προηγούμενη βδομάδα. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με αυτογκόλ πέντε λεπτά μετά το εναρκτήριο λάκτισμα, δεν ήταν καλύτεροι από τους αντιπάλους τους, ωστόσο κράτησαν το υπέρ τους αποτέλεσμα μέχρι τέλους.

“Η Λέτσε αποτελεί μία από τις καλύτερες ομάδες του πρωταθλήματος, θα κάνουμε το καλύτερο δυνατό για να φτάσουμε στη νίκη”, είπε ο προπονητής Ντ’ Άντζελο που αποκάλυψε πως ο Λούκα είναι αμφίβολος για το αρχικό σχήμα. Στην αποστολή του επέστρεψαν οι σημαντικοί Μπιριντέλι και Μασούτσι.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (1-0) της Κόμο. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε με αυτογκόλ μόλις στο 5′ ο Σκάλια.

ΠΙΖΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2,5 στα οχτώ τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Stoiximan)

*Κράτησε το μηδέν στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΛΕΤΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μόλις ένα βαθμό πίσω από τη σημερινή αντίπαλό της βρίσκεται η Λέτσε, παραμένοντας αήττητη σε 15 αγωνιστικές (8-7-0). Την προηγούμενη βδομάδα πανηγύρισε τη νίκη με αντίπαλο την Ρετζίνα (2-0 εντός) συνεχίζοντας, παράλληλα, την προσπάθεια για απευθείας επιστροφή στα μεγάλα σαλόνια της χώρας.

Μόνο οι γηπεδούχοι υπήρχαν στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης, ισορρόπησαν οι φιλοξενούμενοι στο δεύτερο μη καταφέρνοντας κάτι ουσιαστικό. “Περιμένουμε μία συναρπαστική και εξαιρετικά δύσκολη αναμέτρηση με αντίπαλο την Πίζα”, είπε ο προπονητής Μπαρόνι. Τραυματίες είναι οι Κόντα και Τούια, για τεχνικούς λόγους έμειναν εκτός αποστολής οι Βέρα και Παγκανίνι.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (2-0) της Ρετζίνα. Τα γκολ σημείωσαν οι Γκάργκιουλο (27′) και Μάγιερ (61′).