* 16η αγωνιστική

* Σημειώθηκε under 2,5 στα εννέα από τα έντεκα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της Σπέτσια για το πρωτάθλημα.

ΣΠΕΤΣΙΑ

Τέσσερις σερί ισοπαλίες σημείωσε στο πρωτάθλημα η Σπέτσια κόντρα στις Τσιταντέλα (0-0 εντός έδρας), Έμπολι (1-1 εκτός έδρας), Φροζινόνε (1-1 εντός έδρας) και Μπρέσια (1-1 εκτός έδρας). Την προηγούμενη βδομάδα κόντρα στην τελευταία οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο σκορ στο δεύτερο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο 72’ με τον Καράτσιολο. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε έξι λεπτά αργότερα με το γκολ του ο Αμάρι.

Αξίζει να σημειώσουμε πως η Μπρέσια ολοκλήρωσε με δέκα ποδοσφαιριστές, λόγω της αποβολής του Νταλ Όλιο με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 84’. Αήττητο παραμένει το συγκρότημα του Γκάλο στις έξι τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε για το πρωτάθλημα (τέσσερις νίκες, δύο ισοπαλίες). Στις τέσσερις σημειώθηκαν λιγότερα από τρία γκολ. «Πρέπει να συγκεντρώσουμε όσους περισσότερους βαθμούς γίνεται πριν τη διακοπή του πρωταθλήματος», τόνισε μεταξύ άλλων ο προπονητής των «μικρών αετών».

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλες αναδείχθηκαν Μπρέσια και Σπέτσια στην έδρα της πρώτης (1-1) για το πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Η Σπέτσια αναδείχθηκε ισόπαλη από το ημίχρονο στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα (δες το στην Mybet)

O bookmaker δεν βρέθηκε

ΠΕΣΚΑΡΑ

Έπρεπε να περάσουν τέσσερις αγωνιστικές, στις οποίες σημείωσε μία ισοπαλία και τρεις ήττες, για να επιστρέψει στα νικηφόρα αποτελέσματα στο πρωτάθλημα η Πεσκάρα. Την προηγούμενη βδομάδα επικράτησε εντός έδρας με 3-1 της Προ Βερτσέλι. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 37’ με το γκολ του Πετινάρι, προτού ο ίδιος ποδοσφαιριστής διπλασιάσει τα τέρματά τους στο 55’. Πέντε λεπτά αργότερα ο Καπόνε ανέβασε ακόμα περισσότερο το δείκτη του σκορ κάνοντας το 3-0. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε στο 65’ με το γκολ του ο Μόρα.

Στις έξι τελευταίες εκτός έδρας αναμετρήσεις που έδωσαν τα «δελφίνια» για το πρωτάθλημα γνώρισαν δύο ήττες. Στις υπόλοιπες σημείωσαν δύο νίκες και ισάριθμες ισοπαλίες. Στις τέσσερις σημειώθηκε NG, ενώ παράλληλα σημειώθηκαν λιγότερα από τρία γκολ. «Στόχος μας είναι να παίζουμε καλά και να προσελκύουμε τους οπαδούς. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αυτοί δεν έρχονται στο γήπεδο», τόνισε ο προπονητής της Πεσκάρα, η οποία αντιμετωπίζει εκτός έδρας τη Σαμπντόρια την Τρίτη για το Κύπελλο Ιταλίας.

Προηγούμενο ματς: Η Πεσκάρα επικράτησε εντός έδρας με 3-1 της Προ Βερτσέλι για το πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Σημειώθηκε over 2,5 στα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια της Πεσκάρα για το πρωτάθλημα.