*3η αγωνιστική των πλέι οφ.

*Σε προηγούμενους γύρους: Βίντερτουρ – Λουγκάνο 2-3, Λουγκάνο – Βίντερτουρ 2-1, Βίντερτουρ – Λουγκάνο 2-2

*GG & over 2,5 στα 5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΛΟΥΓΚΑΝΟ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (1-0) της Γιουνγκ Μπόις. Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Ντουμπιά στο 12′.

Μαθηματικά ζωντανή για κατάκτηση της Σούπερ Λιγκ παρέμεινε η Λουγκάνο, επιστρέφοντας με τους τρεις βαθμούς από την έδρα της Γιουνγκ Μπόις η οποία βρίσκεται στο +6. Ευτύχησε να προηγηθεί στην πρώτη ευκαιρία που δημιούργησε, είχε άλλες δύο για να κάνει το 2-0 και βρήκε απαντήσεις στην ασφυκτική πίεση που της ασκήθηκε στο τελευταίο κομμάτι της αναμέτρησης.

Σε τρομερή κατάσταση βρέθηκε η αμυντική γραμμή και ο τερματοφύλακας Σαΐπι (έξι αποκρούσεις). Το συγκρότημα του Κροκί-Τορτί γνώρισε μόλις μία ήττα σε έντεκα αγωνιστικές από τη Ζανκτ Γκάλεν (1-0 εντός) στις 4 του μηνός, στις υπόλοιπες σημείωσε εννέα νίκες και μία ισοπαλία. Κάρτες συμπλήρωσε ο Σιμινιανί που θα απουσιάσει από την αποψινή αναμέτρηση.

ΛΟΥΓΚΑΝΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Κράτησε το μηδέν στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα πέντε τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΒΙΝΤΕΡΤΟΥΡ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (3-1) από τη Ζυρίχη. Ο Άρνολντ άνοιξε το σκορ στο 16′, απάντησαν οι Όκο-Φλεξ (21′), Κάτιτς (25′) και Ντάντε (73′).

Βρέθηκε να προηγείται στην αναμέτρηση με τη Ζυρίχη, προτού δεχτεί δύο γκολ από ισάριθμες εκτελέσεις κόρνερ μέσα σε τέσσερα λεπτά. Η Βίντερτουρ έφτασε κοντά στην ισοφάριση λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, όταν ο Στίλχαρτ τράνταζε το οριζόντιο δοκάρι με δυνατό σουτ εκτός μεγάλες περιοχής.

Τρίτη σερί ήττα για το συγκρότημα του Ράμεν που, παρόλα αυτά, διατηρείται μαθηματικά ζωντανό για έξοδο στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις της επόμενης σεζόν. Στις έξι τελευταίες αγωνιστικές επικράτησε μόνο της ουραγού Λωζάνης Ουσί (1-0 εκτός) στις 14 Απριλίου (δύο ισοπαλίες, τρεις ήττες). Η Βίντερτουρ γνώρισε την ήττα στις επτά τελευταίες επισκέψεις της στην έδρα της Λουγκάνο: Σκόραρε στις τέσσερις και δέχτηκε 2+ γκολ στις πέντε.