*Πλέι άουτ, 3η αγωνιστική

*Στην κανονική διάρκεια: Φάσταβ Ζλιν – Σέσκε Μπουντεγιόβιτσε 1-1 και Σέσκε Μπουντεγιόβιτσε – Φάσταβ Ζλιν 2-2

*7/9 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Over 2,5

*7/9 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*Αήττητο οκτώ αγώνων τρέχει η Ζλιν απέναντι στην Σέσκε (4-4-0).

Δείτε τα Προγνωστικά Τσεχίας

ΦΑΣΤΑΒ ΖΛΙΝ

Προηγούμενο ματς: Σε όμορφο παιχνίδι, έμεινε στο 2-2 απέναντι στην Καρβίνα εκτός έδρας. Έμεινε πίσω με 2-0 στο πρώτο μέρος (15′, 45+1′), αλλά κατάφερε να αντιδράσει στην επανάληψη και να φέρει προοδευτικά το παιχνίδι στα ίσα (54′, 90+3′).

Υπήρχε ορατός κίνδυνος να χάσει ένα ματς το οποίο μπορεί να έπαιζε κομβικό ρόλο στην μάχη της παραμονής, ωστόσο έβγαλε αντίδραση στο δεύτερο ημίχρονο και με το γκολ του Μπάρτοσακ στις καθυστερήσεις, παραμένει ζωντανή. Ισοβαθμεί με την Καρβίνα στην τελευταία θέση αλλά υστερεί στην μεταξύ τους ισοβαθμία λόγω χειρότερης διαφοράς τερμάτων. Μοιάζει απίθανο να σωθεί απευθείας, θα κάνει τα πάντα να πάει έστω τα μπαράζ. Πλήρης.

Φάσταβ Ζλιν Στατιστικά

*Δεν σκόραρε στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της

*4/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Under 2,5

ΣΕΣΚΕ ΜΠΟΥΝΤΕΓΙΟΒΙΤΣΕ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 3-2 από την Παρντούμπιτσε εκτός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική. Πήρε κεφάλι στο σκορ στο 31′, αλλά η αντίπαλος έφτασε στην ανατροπή (45+1′, 69′). Ισοφάρισε λίγο αργότερα (73′), αλλά δέχτηκε και τρίτο γκολ στο 85′.

Μπορεί να ξεκίνησε τα πλέι άουτ με μια μεγάλη νίκη σε βάρος της Μποέμιανς, ωστόσο προσγειώθηκε απότομα με την ήττα στο Παρντούμπιτσε. Έπαιξε αρκετά καλά στο πρώτο μέρος και δίκαια προηγήθηκε, αλλά στην συνέχεια δέχτηκε πίεση ψηλά και φανέρωσε όλες τις αμυντικές αδυναμίες, γνωστές στους περισσότερους. Στο +1 από Ζλιν και Καρβίνα, δύσκολο να επιτευχθεί το απόλυτο για να σωθεί απευθείας, αφού εκτός από αυτό πρέπει παράλληλα μια εκ των Παρντούμπιτσε ή Γιάμπλονετς να πάρουν το πολύ έναν βαθμό στα τρία παιχνίδια που απομένουν. Αμφίβολοι οι Λάζιτς και Μάντλενακ, εκτός και πάλι ο Ζάγιτς.