*15η αγωνιστική

*9/11 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με N/G

*5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με άσο στο πρώτο ημίχρονο

*Μόλις μία νίκη έχει η Καρβίνα στα δέκα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (5-4-1).

ΜΠΟΕΜΙΑΝΣ 1905

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 2-0 από την Σπάρτα Πράγας εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Δέχτηκε το πρώτο γκολ στο 68′ με πέναλτι, ανοίχτηκε λίγο περισσότερο μετά και το πλήρωσε με δεύτερο γκολ στο 81′.

Λίγες μέρες μετά τον αποκλεισμό από την Σπάρτα Πράγας στο κύπελλο, είδε την πρωταθλήτρια να την κερδίζει και στο πρωτάθλημα. Είχε αμυντικές βλέψεις, έπαιξε άμυνα μέχρι το 68′, αλλά λύγισε με πέναλτι και στην συνέχεια δεν είχε την δύναμη να κυνηγήσει την ισοφάριση με αξιώσεις. Σε δύσκολη θέση ο κόουτς Βέσελι, σκιά του εαυτού της η φετινή Μποέμιανς, που έχει πετύχει μόλις 11 γκολ στο πρωτάθλημα και δεν θυμίζει σε πολλά την περσινή ομάδα που τερμάτισε στην 4η θέση. Τραυματίες οι Νόβακ, Νέτσιντ, Βάλα, Πέτρακ, Κάντλετς και Κόβαρικ.

Μποέμιανς 1905 Στατιστικά

*4/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με N/G

*3/4 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με 2-3 γκολ

ΚΑΡΒΙΝΑ

Προηγούμενο ματς: Δεν τα κατάφερε απέναντι στην Μπάνικ Οστράβα και ηττήθηκε με 1-3 εντός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Πήρε προβάδισμα στο σκορ στο 25′, ωστόσο δεν κατέβηκε στο δεύτερο ημίχρονο και στις αρχές αυτού δέχτηκε τρία γκολ (49′, 53′, 58′).

Μπορεί να διανύει την καλύτερή της φάση από την αρχή της σεζόν και να δείχνει πως έχει προσαρμοστεί στις ανάγκες της κατηγορίας, ωστόσο δεν λείπουν τα κενά διαστήματα στο παιχνίδι της. Η απειρία της φάνηκε και στο παιχνίδι με αντίπαλο την Μπάνικ Οστράβα, αφού δεν απειλήθηκε σχεδόν καθόλου στο πρώτο μέρος, αλλά στην επανάληψη παρουσιάστηκε αγνώριστη και ηττήθηκε δίκαια. Στο +3 από την τελευταία θέση, αντέχει στην πίεση της ουράς. Τραυματίες οι Μίκους και Ζέντνιτσεκ.