*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Στόουκ-Σουόνσι 1-1.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΣΟΥΟΝΣΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Μίντλεσμπρο, στα πλαίσια της 41ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Λαθ στο 45+1’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο ίδιος στο 79’.

Κακή εμφάνιση και ήττα για τη Σουόνσι. Είχε μεν την κατοχή της μπάλας, δημιούργησε ευκαιρίες, όμως ήταν εντελώς άστοχη στη τελική της προσπάθεια, με αποτέλεσμα να μείνει στο μηδέν. Αμυντικά πιέστηκε από τους γηπεδούχους, οι οποίοι αποδείχθηκαν αποτελεσματικότεροι, βρίσκοντας δίχτυα και στα δύο ημίχρονα.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από τα διαδοχικά αρνητικά αποτελέσματα των τελευταίων αγωνιστικών, αυξάνοντας την απόστασή της από τις θέσεις του υποβιβασμού. Δεν είναι σε καλή κατάσταση, δυσκολεύεται πάρα πολύ αμυντικά, με αποτέλεσμα να δέχεται εύκολα γκολ. Από την άλλη απέτυχε να βρει δίχτυα στα δύο πρόσφατα παιχνίδια της, όμως σήμερα είναι υποχρεωμένη να δείξει μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα μεσοεπιθετικά, αφού έχει ανάγκη τους τρεις βαθμούς.

Σουόνσι Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΣΤΟΟΥΚ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Γουέστ Μπρομ με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 41ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Τζόνστον στο 24’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Γουάλας στο 57’. Το 1-2 πέτυχε ο Μανχόεφ στο 68’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Βίντιγκαλ στο 78’.

Το βαθμό της ισοπαλίας κατάφερε να σώσει, πραγματοποιώντας ένα εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο. Παρά το γεγονός ότι υπέκυψε εύκολα και στα δύο ημίχρονα, μένοντας πίσω στο σκορ, κατάφερε στη συνέχεια να πιέσει έντονα, φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσα σε διάστημα δέκα λεπτών.

Κομβικής σημασίας αναμέτρηση η σημερινή, καθώς με νίκη θα βρεθεί σε τρομερά πλεονεκτική θέση, σε ότι αφορά τη μάχη της παραμονής. Είναι ανεβασμένη αυτή την περίοδο, έχει βρει ρυθμό μεσοεπιθετικά και σκοράρει σχεδόν μόνιμα, ακόμα και μακριά από το γήπεδό της. Το μεγάλο της πρόβλημα ήταν και παραμένει η άμυνά της, αφού σπάνιες είναι οι περιπτώσεις στις οποίες δεν δέχθηκε γκολ. Στο +3 από την 22η Χάντερσφιλντ, μπορεί να διπλασιάσει την απόστασή της φεύγοντας με το τρίποντο σήμερα, αν και το έργο της δεν θα είναι εύκολο, αφού και οι γηπεδούχοι δίνουν εξίσου μάχη για την σωτηρία.