*3ος προκριματικός γύρος του Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ. Πρώτος αγώνας, ακολουθεί ρεβάνς στην έδρα του Παναθηναϊκού (11/08). Δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση ισοπαλίας στο συνολικό σκορ, ακολουθεί ημίωρη παράταση και αν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

*Οι δύο ομάδες συναντήθηκαν στα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ το 2001, με τον Παναθηναϊκό να παίρνει πρόκριση με 2 νίκες.

*Η ομάδα που θα προκριθεί στον επόμενο γύρο θα αντιμετωπίσει το νικητή του ζευγαριού Σπαρτάκ Τρνάβα – Ράκοβ.

Δείτε τα Προγνωστικά Conference League

ΣΛΑΒΙΑ ΠΡΑΓΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ (Τσεχία, 32)

Προηγούμενο ματς: Γνώρισε την ήττα με σκορ 1-0 εκτός έδρας, από τη Χράντεκ Κράλοβε, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο πρώτο μέρος παρά τις ευκαιρίες των δύο ομάδων, δε σημειώθηκαν γκολ. Τη διαφορά έκανε το τέρμα του Βασούλιν στο 54’. Στις καθυστερήσεις οι μεγαλύτερες ευκαιρίες της Σλάβια για την ισοφάριση.

Η Σλάβια Πράγας ξεκίνησε με αποτυχία το νέο πρωτάθλημα στη Τσεχία, καθώς ηττήθηκε στην έδρα της Χράντεκ Κράλοβε (1-0) και προβλημάτισε ενόψει της αναμέτρησης με τον Παναθηναϊκό. Μέτρια εμφάνιση, απείλησε ελάχιστα στο μεγαλύτερο κομμάτι του αγώνα, με ημιτελείς προσπάθειες. Στο φινάλε έχασε πιο καθαρές ευκαιρίες αλλά έδειξε ανέτοιμη να ανατρέψει την κατάσταση. Η ομάδα του Τρπισόφσκι είχε πολύ εύκολο έργο στον προηγούμενο προκριματικό γύρο, καθώς απέκλεισε την αδύναμη Σεντ Τζόζεφς με δύο νίκες και μάλιστα χωρίς να δεχτεί γκολ. Το 0-4 του πρώτου αγώνα δεν ήταν αρκετό και συνέτριψε την ομάδα από το Γιβραλτάρ στη ρεβάνς της Πράγας με σκορ 7-0. “Περιμένω καλό ποδόσφαιρο και καλό παιχνίδι. Ο Παναθηναϊκός είναι πολύ δυνατή ομάδα και το παιχνίδι τους βασίζεται σε καταστάσεις ένας εναντίον ενός. Είναι εκτός οι Χοβόρκα, Μπόριλ και Χρομάντα, Σχρανζ. Δύσκολα ο επιθετικός Σορ.

Σλάβια Πράγας Στατιστικά

*4/5 παιχνίδια τελευταία με No Goal

*3/5 αναμετρήσεις με over 3.5 γκολ

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ (Ελλάδα, 218)

Προηγούμενο ματς: Πήρε τη νίκη με σκορ 2-1 εντός έδρας, με αντίπαλο τη Φόλενταμ, στο πλαίσιο φιλικού αγώνα. Στο 34’ ο Κουρμπέλης σκόραρε με πέναλτι για το 1-0 των γηπεδούχων στο ημίχρονο. Στο 58’ ο Ελ Καντίρι ισοφάρισε σε 1-1 και στο 76’ ο Καρλίτος με σουτ εκτός περιοχής διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Ο Παναθηναϊκός ξεκινά και επίσημα τη νέα σεζόν με τις “μάχες” εναντίον της Σλάβια Πράγας. Το “Τριφύλλι” έδειξε καλά στοιχεία στα φιλικά παιχνίδια κατά την περίοδο της προετοιμασίας, αλλά σίγουρα φάνηκε ότι χρειάζεται ακόμα πολλή δουλειά στο μεσοεπιθετικό κομμάτι και κυρίως στα τελειώματα των φάσεων. Το θετικό είναι ότι σε σύνολο πέντε φιλικών παιχνιδιών, δεν υπέστη καμία ήττα, με το δυσκολότερο να είναι κόντρα στη Λεβερκούζεν (0-0). Δέχτηκε μόλις ένα τέρμα, από τη Φόλενταμ στη “Λεωφόρο”. Παρά τα μηδέν στα μετόπισθεν, δέχτηκε φάσεις σε όλα σχεδόν τα ματς. Προέκυψαν σημαντικά προβλήματα στην αποστολή για τον Ιβάν Γιοβάνοβιτς, καθώς δεν ταξίδεψαν στην Τσεχία ο στόπερ Σχένκεφελντ και ο μέσος Αλεξανδρόπουλος. Κανονικά οι Αϊτόρ, Παλάσιος, Χουάνκαρ που δεν έπαιξαν με Φόλενταμ, πιθανότατα θα είναι και στο αρχικό σχήμα. Στην αποστολή και ο νεοφερμένος Σπόραρ, δεν έχει δικαίωμα συμμετοχής ο Βέρμπιτς.