*Η Γκινγκάμπ επικράτησε και στα δυο πιο πρόσφατα εντός της, με αντίπαλο την Πο.

*Over 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

ΓΚΙΝΓΚΑΜΠ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με τη Βαλενσιέν, για το πρωτάθλημα.

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα έμεινε για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι η Γκινγκάμπ, μετά και το εντός 0-1 από τη Ντανκέρκ. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Στεφάν Ντουμόντ φιλοξενήθηκε από τη Βαλενσιέν, με την οποία έμειναν στο μηδέν.

Αποτέλεσμα δίκαιο, σε ένα αρκετά ισορροπημένο παιχνίδι και από τις δυο πλευρές, όπου αμφότερες είχαν από ένα ημίχρονο, με την ίδια να είναι καλύτερη στο πρώτο. Ωστόσο, καμία δεν απείλησε ιδιαίτερα για να ελπίζει στο κάτι παραπάνω.

Δεύτερο σερί ματς που δεν σκοράρει, ενώ έφτασε τους τέσσερις βαθμούς, καθώς στην πρεμιέρα είχε φύγει με το διπλό από την έδρα της Ανεσί (1-4 εκτός). Την περασμένη Δευτέρα, ανακοίνωσε την απόκτηση του αμυντικού μέσου Καλιντού Σιντιμπέ από την Κεβιγί, ο οποίος είναι κανονικά στην αποστολή.

Γκινγκάμπ Στατιστικά

*Under 2.5 τα 6/7 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΠΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Παρί, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε με τον Μπουσνάρ στο 37ο λεπτό και στο 63′ ο Μπουταΐμπ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Επιστροφή στις επιτυχίες για την Πο, μετά και την ήττα που υπέστη στην έδρα της Καέν (2-0 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Νικολάς Ουσάι υποδέχθηκε την Παρί, της οποίας και επικράτησε με 2-0.

Είχε πολύ λιγότερες ευκαιρίες από την αντίπαλο της, ωστόσο αποδείχθηκε αρκετά πιο εύστοχη στην τελική προσπάθεια. Εκμεταλλεύτηκε τα παιδαριώδη λάθη στην αντίπαλη άμυνα και βρήκε δίχτυα αρχικά προς το φιναλε του ημιχρόνου και εν συνεχεία λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας. Είχε ωστόσο ευκαιρίες για ακόμη περισσότερα τέρματα.

Δεύτερη φετινή της νίκη στις τρεις πρώτες στροφές, έχοντας προηγηθεί εκείνη της πρεμιέρας κόντρα στη Μπορντό (3-0 εντός).