* Α’ Γύρος: Σπάρτα Πράγας – Σίγκμα Όλομουτς

* Η Σπάρτα Πράγας έχει κερδίσει 6/7 τελευταία τους ματς

* 6/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, στην έδρα της Όλομουτς, έφεραν Under 2.5

ΣΙΓΚΜΑ ΟΛΟΜΟΥΤΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Μπρνο με 2-3. Μοιρασμένο παιχνίδι, αφού και οι 2 ομάδες είχαν από ένα καλό ημίχρονο, με την Όλομουτς να πιστώνεται τη νίκη, λόγω του πρώτου καλού μέρους που είχε, αφού σκόραρε 2 γκολ.

Μετά την εκτός έδρας νίκη εναντίον της Μπρνο με 2-3, βρίσκεται στην 4η θέση με 24 βαθμούς. Στην μεταγραφική περίοδο, απέκτησε τους Φορτέλνι και Πρίτσισταλ, ενώ εκείνη δεν έχασε κάποιον παίκτη. Στην προετοιμασία, έπαιξε 4 ματς, φέρνοντας 1 νίκη, 2 ισοπαλίες και 1 ήττα, ενώ κατάφερε να σκοράρει σε όλα. Εκτός για σήμερα ο Τσάταλ, ο οποίος έχει συμπληρώσει κάρτες, ο Φορτέλνι, όπου είναι δανεικός από την Σπάρτα Πράγας και ο Μάτσικ, που είναι τραυματίας.

ΣΙΓΚΜΑ ΟΛΟΜΟΥΤΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Έρχεται από 3 σερί εντός έδρας νίκες στο Πρωτάθλημα.

* Σκόραρε και στα 4 φιλικά.

ΣΠΑΡΤΑ ΠΡΑΓΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Μπουντεγιόβιτσε με 1-0.  Το σκορ πραγματικά αδικεί πολύ την εικόνα της στον αγώνα, αφού ήταν πολύ καλή και στα δύο ημίχρονα, δημιουργώντας συνεχώς φάσεις. Κατάφερε να σκοράρει στο 12′, αλλά δεν κατάφερε να βρει δεύτερο τέρμα, με την Μπουντεγιόβιτσε να παίζει το τελευταίο 20λεπτο με παίκτη λιγότερο.

Μετά την εντός έδρας νίκη εναντίον της Μπουντεγιόβιτσε με 1-0, βρίσκεται στην 3η θέση με 32 βαθμούς, όντας 8 βαθμούς πάνω από την Όλομουτς και 7 μακριά από την κορυφή. Στην χειμερινή μεταγραφική περίοδο προχώρησε σε αρκετές προσθήκες, καμμία όμως σημαντική, αφού ήρθαν παίκτες για το ροτέσιον, όλοι από ξένα πρωταθλήματα. Στην προετοιμασία, έπαιξε 4 ματς, κερδίζοντας τα 3 απ’ αυτά, ενώ στο άλλο ηττήθηκε, ενώ σκόραρε και στα 4. Κλασσικά εκτός οι τραυματίες Τσελούστκα, Βιντχάιμ και Πέσεκ.