*Η Σεντ Πάτρικς είναι αήττητη στα τελευταία 7 παιχνίδια που υποδέχθηκε τη Φιν Χαρπς (5-2-0).

*Α’ Γύρος: Φιν Χαρπς – Σεντ Πάτρικς 0-2.

*Β’ Γύρος: Σεντ Πάτρικς – Φιν Χαρπς 2-0.

*Γ’ Γύρος: Φιν Χαρπς – Σεντ Πάτρικς 2-2.

*Χωρίς χρήση VAR.

ΣΕΝΤ ΠΑΤΡΙΚΣ ΑΘΛΕΤΙΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη με 1-3 επί της Μποέμιανς, την περασμένη αγωνιστική. Ήταν εξαιρετικά αποτελεσματική στο 1ο ημίχρονο, που κύλησε χωρίς πολλές φάσεις, με την ίδια να παίρνει προβάδισμα δύο τερμάτων στο 45+1′. Οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν στο β’ μέρος, μείωσαν σε 1-2 στο 62′, αλλά δεν κατάφεραν κάτι παραπάνω, με τη Σεντ Πάτρικς να αντέχει στην πίεση τους και να διαμορφώνει το τελικό 1-3 στο 89ο λεπτό της αναμέτρησης.

Αήττητη στα τελευταία πέντε παιχνίδια της στο πρωτάθλημα (4-1-0). Βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογίας, στο -4 από την προνομιούχο πρώτη τριάδα, με παιχνίδι λιγότερο από την 3η Ντάνταλκ. Μετράει μόλις 1 νίκη στα τελευταία 5 εντός έδρας παιχνίδια της, με τα τέσσερα από αυτά να ολοκληρώνονται με under2.5 γκολ.

Εκτός παραμένει ο Μέρφι.

Σεντ Πάτρικς Αθλέτικ Στατιστικά

*Under2.5 γκολ στα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

*N/g στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΦΙΝ ΧΑΡΠΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 3-2 επί της Σλίγκο Ρόβερς, την περασμένη αγωνιστική. Σε ένα ισορροπημένο 1ο ημίχρονο, με πολλά νεύρα και φάουλ, η Φιν Χαρπς ήταν ιδιαίτερα αποτελεσματική, παίρνοντας προβάδισμα δύο τερμάτων στο 36′. Δέχτηκε το 2-1 με το καλημέρα του β’ μέρους (47′), αλλά έβγαλε αντίδραση, κάνοντας το 3-1 στο 68′. Έμεινε με παίκτη λιγότερο δύο λεπτά αργότερα, γεγονός που εκμεταλλεύτηκαν οι φιλοξενούμενοι, μειώνοντας σε 3-2 στο 81ο λεπτό του παιχνιδιού. Οι “Άρπες” άντεξαν στην πίεση του τελευταίου δεκαλέπτου, κρατώντας το 3-2 μέχρι τέλους και παίρνοντας μια πολύ σημαντική νίκη.

Επιστροφή στις νίκες για τη Φιν Χαρπς μετά την εκτός έδρας ήττα με 2-1 στο “εξάποντο” με τη Γιου Σι Ντι. Βρίσκεται στην 9η θέση της βαθμολογίας, στο +2 από την τελευταία θέση. Εκτός έδρας μετράει 9 ήττες και μόλις 1 νίκη σε 13 αγώνες πρωταθλήματος, με τους τελευταίους 7 να ολοκληρώνονται με over2.5 γκολ.

Εκτός οι Γουέμπστερ και Ντίβερς. Τιμωρημένοι οι Κόνολι και Ρέινι.