14η αγωνιστική

*Under 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Κοπεγχάγη – Ράντερς 4-0

ΡΑΝΤΕΡΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από τη Μπρόντμπι, για το κύπελλο. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα στο 20ο λεπτό.

Την ήττα υπέστη και πάλι η Ράντερς, μετά από πέντε παιχνίδια πρωταθλήματος, στα οποία και μετρούσε δυο νίκες και τέσσερις ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ράσμους Μπέρτελσεν φιλοξενήθηκε από την Άαρχους, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 2-1. Μπορεί να ήταν αυτή που προηγήθηκε στο σκορ, ωστόσο είδε την αντίπαλο να ισοφαρίζει άμεσα και να ολοκληρώνει την ανατροπή προς το φινάλε.

Παραμένει έτσι στο δεύτερο μισό της κατάταξης, μετά από 13 παιχνίδια, ούσα παράλληλα στο -6 από την εξάδα. Αήττητη στα τέσσερα πιο πρόσφατα εντός της (2-2-0). Την Πέμπτη, ηττήθηκε με 0-1 από τη Μπρόντμπι και έμεινε εκτός κυπέλλου.

Ράντερς Στατιστικά

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΚΟΠΕΓΧΑΓΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Μίντιλαντ, για το κύπελλο. Βρήκε δίχτυα με τον Ρούνεϊ στο 77ο λεπτό.

Αήττητη εδώ και τρία παιχνίδια πρωταθλήματος η Κοπεγχάγη. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γιάκομπ Νέεστρουπ υποδέχθηκε τη Χβίντοβρε, την οποία και συνέτριψε με 4-0. Αποτέλεσμα δίκαιο, με την ίδια να είναι ανώτερη και να έχει επιθετικό μονόλογο στην αναμέτρηση, χωρίς να αφήσει περιθώρια στην αντίπαλο της.

Δεύτερη διαδοχική νίκη, μετά και το εντός 2-1 επί της Βέιλε, είναι μόνη πρώτη στη βαθμολογία Α Δανίας, στο +1 από τη Μπρόντμπι, που ακολουθεί. Την περασμένη Τρίτη (31/10), επικράτησε με 1-0 της Μίντιλαντ και προκρίθηκε στα προημιτελικά του κυπέλλου, ενώ ακολουθεί το εντός με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, για το Τσάμπιονς Λιγκ.