*No/Goal ήρθαν οι 4/5 συναντήσεις των δύο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Γκινγκάμπ – Πο 4-0

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΠΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 3-2 κόντρα στη Σοσό. Προηγήθηκε με τον Σιλβέστρ στο 10’, έκανε το 0-2 με τον Μπεγκραουΐ στο 32’, δέχθηκε το 1-2 στο 58’, ισοφαρίστηκε στο 90’+3’ και πήρε τη νίκη με πέναλτι του Μπεγκραουΐ στο 90’+6’.

Διανύει καλή περίοδο, έρχεται από θετικά αποτελέσματα, την προηγούμενη αγωνιστική απέδρασε με το διπλό από την ισχυρή έδρα της Σοσό. Με σωστό αμυντικό πλάνο και αντεπιθέσεις έβαλε προβλήματα στην άμυνα της αντιπάλου και πήγε με προβάδισμα δύο τερμάτων στ’ αποδυτήρια. Ήταν λογικό να πιεστεί στο δεύτερο μέρος, η ισοφάριση ήρθε στις καθυστερήσεις, αλλά στην εκπνοή κέρδισε πέναλτι και δεν άφησε την ευκαιρία να πάει χαμένη.

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα του Τολό, είχαν προηγηθεί το 1-0 από την Χάβρη και το 1-1 με τη Μετς (αμφότερα εντός έδρας), ανέβηκε στη 14η θέση και ξέφυγε έξι πόντους από την τελευταία τετράδα. Με νίκη κόντρα στην Γκινγκάμπ θα κάνει τεράστιο άλμα παραμονής. Τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο γήπεδό της ήρθαν Under 2.5.

Εξέτισε ο βασικός στόπερ Κουασί, χτύπησε και τέθηκε νοκ άουτ ο αριστερός μπακ Εβάνς.

ΠΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2.5 τα 9/10 πρόσφατα παιχνίδια.

*N/G τα 6/8 τελευταία ματς.

ΓΚΙΝΓΚΑΜΠ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-1 κόντρα στην Αμιάν. Προηγήθηκε με τον Κουρτέ στο 35’, ισοφαρίστηκε στο 53’, απέκτησε ξανά το προβάδισμα με τον Λιβολάν στο 56’, αυξάνοντας τον δείκτη του σκορ με τον Γκιγιόμ στο 73’.

Έχει πολλά σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή της, ωστόσο την προηγούμενη αγωνιστική επανήλθε στις επιτυχίες κόντρα στην Αμιάν. Ευτύχησε να μπει μπροστά στο σκορ και να πάει με το υπέρ της σκορ στ’ αποδυτήρια. Αντέδρασε άμεσα στο γκολ της αντιπάλου στο δεύτερο 45λεπτο, απέκτησε ξανά το προβάδισμα και με το 3-1 έβαλε ουσιαστικά τέλος στο ματς.

Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για την ομάδα του Ντουμόν, βρίσκεται στο μέσο της κατάταξης, είναι στο +11 από την επικίνδυνη ζώνη, πρακτικά έχει εξασφαλίσει την παραμονή της και παίζει χωρίς άγχος στα παιχνίδια που υπολείπονται για το φινάλε. Πιο αποτελεσματική μακριά από την έδρα της (ρεκόρ 6-6-3), στις εννιά πρόσφατες εξόδους της μάλιστα γνώρισε μια ήττα (3-5-1).