*6η αγωνιστική

*Οι δύο ομάδες δεν έχουν ποτέ ισοπαλία μεταξύ τους, έχοντας από δύο νίκες και δύο ήττες σε κάθε γήπεδο.

ΛΟΝΤΡΙΝΑ

Προηγούμενο ματς: Η Λοντρίνα έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Ατλέτικο Γκοϊανιένσε, χωρίς να εκμεταλλευτεί το γεγονός πως έπαιξε για περίπου 75 λεπτά με παίκτη περισσότερο! Βέβαια είχε δεχθεί ήδη ένα γκολ, στο 15’ από Ρενάτο, αλλά ένα λεπτό αργότερα αποβλήθηκε αντίπαλος παίκτης. Ομως όχι μόνο δεν ισοφάρισε, δέχθηκε και δεύτερο τέρμα από τον Ροντρίγκο Σοάρες στο 75’, μειώνοντας απλά με τον Κάιο Μάντσα στο 79ο λεπτό.

Η Λοντρίνα έχασε και από την Ατλέτικο Γκοϊανιένσε με 2-1 εκτός έδρας, αλλά αυτή τη φορά όχι απλά ηττήθηκε, δέχθηκε γκολ από 10 παίκτες και σκόραρε με το ζόρι ένα τέρμα απέναντι τους! Αυτή ήταν η τρίτη της ήττα στους τέσσερις τελευταίους αγώνες που δεν κερδίζει, αν και στο γήπεδό της παραμένει αήττητη στο εθνικό πρωτάθλημα, με μία νίκη και μία ισοπαλία.

Δεν έχει αρχίσει καλά τον θεσμό, αφού είναι εντός ζώνης υποβιβασμού, έστω και ισόβαθμη με ομάδα που βρίσκεται σε θέση παραμονής. Και όπως συνηθίζεται σε τέτοιες περιπτώσεις σε αυτή την κατηγορία, ο προπονητής της, Αλεξάντερ Γκάλο, αποτελεί παρελθόν. Χρεή υπηρεσιακού στον σημερινό αγώνα θα εκτελεί ο Έντσον Βιεϊρά.

Συνεχίζουν να απουσιάζουν λόγω τραυματισμών ο τερματοφύλακας Σάουλο, ο μέσος Καράτι και οι επιθετικοί Κλέιτον, Λούκας Κοέλιο, Ζούνιορ Ντούτρα, επιστρέφει καθώς είναι πάλι υγιής ο βασικός τερματοφύλακας Λούκας Φριτζέρι

Λοντρίνα Στατιστικά

*Εχει τέσσερις σερί αγώνες με 2-3 γκολ

*Εχει 7/8 under 2,5 εντός έδρας

*Εχει 5/8 G/G εντός έδρας

ΠΟΝΤΕ ΠΡΕΤΑ

Προηγούμενο ματς: Η Πόντε Πρέτα έφερε 0-0 εντός έδρας απέναντι στην Σεαρά σε ένα κακό παιχνίδι με ελάχιστες φάσεις μπροστά στις δύο εστίες.

Η Πόντε Πρέτα μετά τις δύο ήττες στα πρώτα ισάριθμα παιχνίδια της στο εθνικό πρωτάθλημα, δεν έχει χάσει ξανά, αν και έχει μόνο μία νίκη και δύο ισοπαλίες, με πιο πρόσφατη αυτή με 0-0 εντός έδρας κόντρα στην Σεαρά, στον τελευταίο της αγώνα. Πάντως μακριά από το γήπεδό της έχει μόλις τρεις ήττες σε 14 αγώνες φέτος, με εφτά νίκες στο ίδιο διάστημα.

Είναι σε παρόμοια βαθμολογική θέση με τη σημερινή της αντίπαλο, στο +1 συγκεκριμένα, στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα.

Συνεχίζει με υπηρεσιακό τεχνικό τον Φελίπε Μορέιρα, που δεν υπολογίζει στον τραυματία αμυντικό Ζιν Κάρλος και τους επίσης χτυπημένους Ελιέλ (ΕΠ), Πάμπλο Ντιέγκο (ΕΠ), Εντσον (ΑΜ), ενώ τιμωρημένος είναι ο μέσος Φελίπε Αμαράλ και ο επιθετικός Ζεχ έμεινε εκτός αποστολής υπό τον κίνδυνο να πάρει κάρτα και να χάσει το ντέρμπι με την Γκουαρανί την επόμενη αγωνιστική. .