*No Goal και Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Σούντσβαλ – Λαντσκρόνα 2-0

Δείτε τα Προγνωστικά Σουηδίας

ΛΑΝΤΣΚΡΟΝΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 4-2 από τη Σκέβντε, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με 2-0 (πεν. 27′, 46′) και παρότι μείωσε με τον Ιλέρ στο 51ο λεπτό, στην πορεία δέχθηκε ακόμη δυο τέρματα (61′, 72′). Μείωσε και πάλι στο 84′ με τον Τζάμπιτς, για το τελικό αποτέλεσμα.

Την ήττα υπέστη και πάλι η Λαντσκρόνα, μετά από πέντε παιχνίδια, στα οποία και είχε τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μαξ Μέλντερ φιλοξενήθηκε από τη Σκέβντε, στην έδρα της οποίας έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 4-2. Δεν ικανοποίησε σε καμία περίπτωση με την εμφάνιση της κόντρα στην ουραγό, αντιμετώπισε αρκετά προβλήματα στα μετόπισθεν, ενώ μείωσε δις στο σκορ, σε 2-1 και 4-2 αντίστοιχα. Παρά την απώλεια αυτή, διατηρείται στην πέμπτη θέση, ωστόσο απέχει αρκετά από την πρώτη τριάδα. Αήττητη στα τρία πιο πρόσφατα εντός της (2-1-0).

Λαντσκρόνα Στατιστικά

*Over 2.5 τα οκτώ τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα τρία τελευταία εντός παιχνίδια της.

ΣΟΥΝΤΣΒΑΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 2-2 με τη Γκέφλε, για το πρωτάθλημα. Αγωνιζόμενη με παίκτη περισσότερο από το 31ο λεπτό, πήρε σαφές προβάδισμα με τους Ένγκμπλομ (51′) και Άντερσον (πεν. 71′), για να δεχθεί στην πορεία την ισοφάριση (89′, 90’+2).

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα έμεινε για δεύτερο σερί ματς η Σούντσβαλ, μετά και την ήττα 2-0 από τη Βαστέρας. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ντάγκλας Γιάκομπσεν υποδέχθηκε τη Γκέφλε, με την οποία έμεινε στο 2-2. Αγωνιζόμενη με αριθμητικό πλεονέκτημα από το μισάωρο, ευτύχησε να πάρει σαφές προβάδισμα στο σκορ. Στην πορεία ωστόσο έδειξε αρκετά χαλαρότητα και σαν αποτέλεσμα δέχθηκε δυο τέρματα στο φινάλε. Έστω και οριακά είναι εκτός επικίνδυνης ζώνης, ούσα στο +1 από αυτή. Χωρίς διπλό σε επτά εξόδους (0-2-5).