*No Goal τα τρία τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στο κύπελλο Νορντέστε: Σπορτ Ρεσίφε – Κλαμπ Ρεγκάτας 4-0

Δείτε τα Προγνωστικά Βραζιλίας

ΚΛΑΜΠ ΡΕΓΚΑΤΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Λοντρίνα, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων με τους Ρενάτο (34′) και Γκιγιέρμε Ρομάο (45’+4), δεχόμενη απλά τη μείωση στο 56ο λεπτό. Έμεινε με δέκα παίκτες στο 87′, όταν και αποβλήθηκε ο Αουρεμίρ.

Επιστροφή στις επιτυχίες για την Κλαμπ Ρεγκάτας, μετά από δυο παιχνίδια στο πρωτάθλημα, έχοντας από μια ισοπαλία και ήττα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ντανιέλ Παουλίστα υποδέχθηκε τη Λοντρίνα, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Σε ένα αρκετά ανοιχτό παιχνίδι, εκμεταλλεύτηκε το πολύ καλό της πρώτο ημίχρονο και πήρε σαφές προβάδισμα. Δέχθηκε νωρίς τη μείωση στο δεύτερο μέρος και άντεξε στην πίεση στη συνέχεια, για να αποφύγει τα χειρότερα.

Βρίσκεται έτσι στην 12η θέση και σε τριπλή ισοβαθμία με τις Ιτουάνο και Πόντε Πρέτα, οι οποίες έχουν όμως και παιχνίδι περισσότερο. Έμεινε αήττητη στα τρία πιο πρόσφατα εντός της (2-1-0). Από το αποψινό Κλαμπ Ρεγκάτας – Σπορτ Ρεσίφε θα απουσιάσουν τόσο ο τραυματίας Γκιγιέρμε Ρομαό, όσο και οι τιμωρημένοι Εντιμάρ και Αουρεμίρ.

Κλαμπ Ρεγκάτας Στατιστικά

*Goal/Goal και Over 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα 4/5 τελευταία εντός παιχνίδια της.

ΣΠΟΡΤ ΡΕΣΙΦΕ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Σεαρά, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων στο ημίχρονο με τους Ρονάλντο (πεν. 30′) και Λουτσιάνο Ζουμπά (πεν. 45’+5). Έχασε πέναλτι στο 55′ με τον Ρονάλντο.

Αήττητο σερί οκτώ αναμετρήσεων στο πρωτάθλημα για τη Σπορτ Ρεσίφε, έχοντας απολογισμό έξι νίκες και δυο ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Έντερσον Μορέιρα υποδέχθηκε τη Σεαρά, της οποίας και επικράτησε με 2-0. Αποτέλεσμα που ήταν και το πιο δίκαιο, με την ίδια να είναι ανώτερη και να “καθαρίζει” το ματς πριν την ανάπαυλα. Έχασε και πέναλτι στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου για να διευρύνει ακόμη περισσότερο το σκορ, ενώ δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα.

Επέστρεψε έτσι στις επιτυχίες, μετά και το ισόπαλο 1-1 στην έδρα της Σαπεκοένσε, οπότε και βρίσκεται πρώτη στη βαθμολογία Β Βραζιλίας, μαζί τη Βίλα Νόβα και με παιχνίδι λιγότερο. Πανηγύρισε ένα διπλό στις έξι μέχρι τώρα εξόδους της (1-4-1). Συμπλήρωσαν κάρτες οι Φάμπιο Ματέους και Ρονάλντο. Τραυματίες οι Φαμπίνιο, Βάγκνερ Λοβ, Ζορζίνιο και Σαμπίνο.