*22η αγωνιστική.

*Στον πρώτο γύρο: Άρης – ΠΑΣ Γιάννινα 2-0.

*Ο Άρης έρχεται από τέσσερις σερί νίκες επί του ΠΑΣ Γιάννινα με επιμέρους σκορ 12-1!

*Έρχονται από 10/13 μεταξύ τους NG ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Δείτε τα Προγνωστικά Σούπερ Λιγκ

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

Προηγούμενο ματς: Eντός έδρας ήττα 1-4 κόντρα στη Λαμία. Το 0-1 ο Καρλίτος στο 20’, το 0-2 ήρθε απ’ τον Αμαράλ στο 22’, έχασε πέναλτι ο Καρλίτος στο 12’. Μείωσε ο Πέδρο Κόντε στο 41’, το 1-3 ήρθε απ’ τον Τσιλούλη στο 62’, στο 81’ το τελικό 1-4 απ’ τον ίδιο παίκτη. Έχασε δεύτερο πέναλτι ο Καρλίτος στο 61’.

Ιδιαίτερα ευάλωτος ανασταλτικά, έκανε πολλά εύκολα λάθη στο εντός έδρας κρίσιμο ματς με τη Λαμία, υπέστη μια δίκαιη ήττα την Κυριακή. Τραγικό πρώτο μισάωρο, ο αντίπαλος έκανε ό,τι ήθελε, είχε δύο γκολ, χαμένο πέναλτι και ευκαιρίες. Μείωσε λίγο πριν το ημίχρονο ο ΠΑΣ, που είχε και δοκάρι. Στο δεύτερο μέρος μπήκε δυνατά, είχε πολύ καλό 15λεπτο, αλλά μετά το 58’ έκανε ξανά το ένα λάθος μετά το άλλο, δέχτηκε δύο γκολ και έκανε δεύτερο πέναλτι, έχασε δίκαια από μια καλύτερη ομάδα.

“Θα κοιτάξουμε να αλλάξουμε πράγματα, αλλά αυτή η μεταβολή εικόνας κατά τη διάρκεια ενός ματς δεν μου έχει ξανατύχει προηγουμένως. Δεν υπάρχει ισορροπία μεταξύ άμυνας και επίθεσης. Έχουμε πολλή δουλειά μπροστά μας για να βρούμε τη λύση. Το πώς θα τα προσεγγίζουμε τα ματς είναι σημαντικό, γιατί η νίκη με την Τρίπολη μπορεί να μας οδήγησε σε λάθος δρόμο”, είπε ο κόουτς Γρηγορίου.

Τέταρτη διαδοχική ήττα για την ομάδα του μετά από εκείνες κόντρα σε Ολυμπιακό (3-1 εκτός), Πανσερραϊκό (0-2 εντός) και ΠΑΟΚ (4-0 εκτός), μετρά μόλις μια νίκη στις τελευταίες 20 αγωνιστικές, με 12 πόντους είναι ουραγός της βαθμολογίας, στο -3 απ’ την παραμονή. Κλείνει την κανονική περίοδο με Άρη, Βόλο (εκτός), ΟΦΗ (εντός), ΑΕΚ (εκτός) και Ατρόμητο (εντός). Δεν ανακοινώθηκε αποστολή, λογικά υπολογίζονται οι νεοαποκτηθέντες Νάγκι, Ροζάλες και Σομποτσίνσκι. Προλαβαίνει ο δεξιός μπακ Σόρια.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2.5 στα 4/5 τελευταία παιχνίδια του.

*G/G στα 3/5 τελευταία παιχνίδια του.

Παίξε Νόμιμα στην Winmasters (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) >21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΑΡΗΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 κόντρα στον Πανσερραϊκό. Το 0-1 ο Λορέν Μορόν στο 52’ με τρομερό σουτ, ισοφάρισε ο Άλεξιτς στις καθυστερήσεις με κεφαλιά. Δίκαιο το αποτέλεσμα.

Έκανε γκέλα το Σάββατο εκτός έδρας κόντρα στον Πανσερραϊκό, παρότι παρατάχθηκε με αμιγώς βασικές επιλογές. Μετριότατο το επίπεδο του αγώνα στο πρώτο ημίχρονο, χωρίς καλές στιγμές, οι καλύτερες φάσεις ήταν για τον Πανσερραϊκό. Στο δεύτερο 45λεπτο ο Άρης προηγήθηκε με απίστευτο γκολ του Μορόν, αλλά δε διαχειρίστηκε καλά την κατάσταση, δεν έψαξε το δεύτερο γκολ και στο φινάλε το “πλήρωσε” με το 1-1 του Άλεξιτς. Δίκαιο το αποτέλεσμα, η ομάδα των Σερρών άξιζε σίγουρα ένα γκολ.

“Δε μας ικανοποιεί το αποτέλεσμα. Στο τελευταίο κομμάτι του ματς ο Πανσερραϊκός πήγε σε μεγάλες μπάλες, μας πίεσε και δεχθήκαμε γκολ από ακόμη μία σέντρα. Δεν αντιμετωπίσαμε καλά τη φάση. Δεν είχαμε χρόνο να αντιδράσουμε ώστε να φτάσουμε σε μία νίκη που δικαιούμασταν”, είπε ο κόουτς Μάντζιος.

Επιστροφή στις απώλειες για την ομάδα του μετά το εκτός έδρας 1-0 επί της Κηφισιάς, νωρίτερα έχασε 1-2 εντός έδρας απ’ τον Ολυμπιακό, μετρά ρεκόρ 3-1-1 στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές, ανέβηκε στους 34 πόντους και βρίσκεται στο -7 απ’ την τέταρτη θέση, στο +5 απ’ τον έβδομο Αστέρα Τρίπολης. Με δεδομένο ότι την Τρίτη ακολουθεί ο πρώτος ημιτελικός Κυπέλλου με τον Παναιτωλικό, σήμερα λογικά θα γίνουν αλλαγές.

Τιμωρημένος ο Μοντόγια, έμεινε εκτός ο Φεράρι. Ρεπορτάζ ανέφεραν ότι την Πέμπτη οι παίκτες έκαναν αποχή ως ένδειξη διαμαρτυρίας για καθυστέρηση στις πληρωμές.