*Στον πρώτο γύρο: Γκουαρανί – Παρανά 1-2

*Από τα εφτά τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτό το γήπεδο, τα έξι έχουν λήξει under 2,5 και N/G.

Παρανά – Γκουαρανί στην Bet365

ΠΑΡΑΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Παρανά έχασε με το «βαρύ» 5-0 εκτός έδρας από την Ζουβεντούδε, γνωρίζοντας τρίτη ήττα στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια που δεν κερδίζει. Τουλάχιστον επιστρέφει στο γήπεδό της, εκεί που έχει μόνο μία ήττα στο εθνικό πρωτάθλημα.

Αλλά πλέον έχει υποχωρήσει στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, αν και από πλευράς βαθμών απέχει λιγότερο στην πρώτη τετράδα και τις θέσεις ανόδου, στο -8 για την ακρίβεια, απ’ ότι στη ζώνη του υποβιβασμού, από την οποία είναι στο +9 συγκεκριμένα.

Ο νέος της τεχνικός, Ροτζέριο Μικάλε, ακόμη ψάχνει την πρώτη του νίκη στον πάγκο της, έπειτα από τρία παιχνίδια και ξεκαθάρισε πώς αν δεν υπάρξει βελτίωση στην άμυνα, δύσκολα θα συμβεί αυτό.

Τουλάχιστον επιστρέφουν από τραυματισμό οι Βιτίνιο (ΜΕ), Φαμπρίσιο (ΑΜ) που ίσως δώσουν κάποιες λύσεις μπαίνοντας στην ενδεκάδα. Πέραν του μακροχρόνια τραυματία Λουάν, όμως λείπουν οι τραυματίες Ουρτάδο (ΑΜ), Αλισον (ΤΕ), ο τιμωρημένος Μάικλ (ΜΕ) και οι Φιλίπε Μάια (ΑΜ), Ιγκόρ Μεριτάο (ΜΕ), Γκάμπριελ Πιρές (ΜΕ) που είναι σε καραντίνα λόγω κορωνοϊού.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Παρανά έχασε δια περιπάτου εκτός έδρας από την Ζουβεντούδε με 5-0. Βρέθηκε πολύ νωρίς πίσω στο σκορ, μόλις στο 4’ από τέρμα του Ρενάτο Κάζα, ενώ δέχθηκε δεύτερο τέρμα από τον Ραφαέλ Σίλβα στο 17ο λεπτό. Το τρίτο γκολ ήρθε από τον Ρενάτο Κάζα στο 39’, ενώ ο Γκουστάβο Ποτσέτο στο 48’ διαμόρφωσε το 4-0 και ο Καπιξάμπα στο 56’ «έγραψε» το τελικό σκορ.

Παρανά Στατιστικά

*Εχει δύο σερί over 2,5 (bet365 παίξε νόμιμα)

*Εχει 8/11 under 2,5 εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΓΚΟΥΑΡΑΝΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Γκουαρανί κέρδισε και την Μποταφόγκο Σάο Πάουλο με 2-1 εντός έδρας, πετυχαίνοντας δεύτερη νίκη στα τρία τελευταία παιχνίδια που δεν χάνει. Αλλά μακριά από το γήπεδο της δεν έχει νίκη στους εφτά τελευταίους αγώνες της, με τρεις ήττες και τέσσερις ισοπαλίες. Και βρίσκεται ένα βαθμό πίσω από τη σημερινή της αντίπαλο στο βαθμολογικό πίνακα.

Και με τον Φελίπε Κονσεϊσάο να την έχει βελτιώσει από τότε που ανέλαβε, κάτι που φαίνεται και από τις προτάσεις που δέχεται κατά καιρούς από άλλες ομάδες, η διοίκηση αποφάσισε να τον ανταμείψει, αλλά και να καλυφτεί, ανανεώνοντας το συμβόλαιο του ως το 2021.

Κάποιες ενοχλήσεις λόγω τραυματισμών εξακολουθούν να νιώθουν οι Ντίντι (ΑΜ), Ντέιβιντ (ΜΕ), Αλαν (ΜΕ), Εντουάρντο Πέρσον (ΜΕ). Λείπει ο Λούκας Αμπρέου (ΜΕ) που προσβλήθηκε από κορωνοϊό και τιμωρημένοι είναι οι Μπρούνο Σίλβα (ΑΜ), Γουαγκίνιο (ΕΠ), Πάμπλο (ΑΜ).

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Γκουαρανί κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Μποταφόγκο Σάο Πάουλο, παρόλο που βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο τέταρτο λεπτό από τέρμα του Ραφίνια. Ισοφάρισε ο Πάμπλο στο 17ο λεπτό και γύρισε τελείως το ματς με τέρμα του Τοντίνιο Ζούνιορ στο 65ο λεπτό της αναμέτρησης.