*Πρώτος αγώνας για τη φάση των “32” του κυπέλλου Βραζιλίας. Δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση συνολικής ισοπαλίας μετά και τα δύο παιχνίδια, η πρόκριση κρίνεται απευθείας στα πέναλτι.

*Οκτώ σερί under 2,5 και N/G στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Οι δύο ομάδες έπαιξαν ήδη φέτος στο πολιτειακό πρωτάθλημα σε αυτό το γήπεδο, με την Παλμέιρας να κερδίζει 1-0.

ΠΑΛΜΕΪΡΑΣ (Serie A)

Προηγούμενο ματς: Η Παλμέιρας έφερε 0-0 εντός έδρας απέναντι στην Σάο Πάουλο.

Επιστροφή στο μηδέν για την Παλμέιρας, αυτή τη φορά το απόλυτο, αφού ούτε σκόραρε, ούτε δέχθηκε κάποιο γκολ, μένονας στο 0-0 εντός έδρας κόντρα στη Σάο Πάουλο στο μεγάλο ντέρμπι της πόλης.

Ακόμη βέβαια είναι πολύ νωρίς στη σεζόν και υπάρχει το περσινό παράδειγμα, όπου κυνηγούσε σχεδόν όλη τη χρονιά την Μποταφόγκο και την προσπέρασε προς το τέλος.

Όμως αυτό δεν παύει να σημαίνει πώς στο εθνικό πρωτάθλημα συμπλήρωσε τρεις αγώνες χωρίς να έχει σκοράρει, κάτι που οφείλεται στα προβλήματα στην επίθεση.

Ο Αμπέλ Φερέιρα παραδέχθηκε πώς αναμένονται κάποιες αλλαγές στην ενδεκάδα, ώστε το σχήμα της ομάδας του να είναι “φρέσκο”.

Παλμέιρας Στατιστικά

*11/14 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*7/10 N/G στα τελευταία παιχνίδια της

ΜΠΟΤΑΦΟΓΚΟ ΣΑΟ ΠΑΟΥΛΟ (Serie B)

Προηγούμενο ματς:Η Μποταφόγκο Σάο Πάουλο έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Παϊσαντού, παίζοντας με παίκτη περισσότερο για περίπου ένα ημίχρονο! Αλλά έτσι δέχθηκε γκολ, από 10 ποδοσφαιριστές, στο 68’ από τον Γκαρσία, ισοφαρίζοντας στο 79ο λεπτό, με τον Γιόνας Τόρο.

Δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία για την Μποταφόγκο Σάο Πάουλο, πάλι με ίδιο τρόπο και με ίδιο σκορ (1-1), αφού βρέθηκε να χάνει και ισοφάρισε, απλά αυτή τη φορά δεν το άφησε για τις καθυστερήσεις. Επίσης αυτή τη φορά έπαιζε εκτός με την Παϊσαντού.

Αξίζει να σημειωθεί πώς στους πέντε τελευταίους αγώνες της έχασε μόνο έναν, αυτόν από την σημερινή της αντίπαλο με 1-0 εκτός, για το πολιτειακό πρωτάθλημα!

Μακριά από την έδρα της έχει τρεις ήττες και μόλις μία νίκη στα πέντε τελευταία παιχνίδια της και ενώ είχε αρχίσει αήττητη τα πρώτα τρία εκτός στο 2024.