25η αγωνιστική

*Η Μποέμιανς επικράτησε και στα τρία τελευταία εντός της με αντίπαλο τη Ντάνταλκ.

*No Goal και Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Μποέμιανς – Ντάνταλκ 1-0

*Στον δεύτερο γύρο: Ντάνταλκ – Μποέμιανς 2-0

➡️ Τα Προγνωστικά Ιρλανδίας σήμερα.

ΜΠΟΕΜΙΑΝΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Σάμροκ Ρόβερς, για το κύπελλο. Βρήκε δίχτυα με το πέναλτι του Ρούνεϊ στο 69ο λεπτό.

Μακριά από τις επιτυχίες εδώ και έξι παιχνίδια η Μποέμιανς, έχοντας από τρεις ισοπαλίες και ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Άλαν Ρέινολντς υποδέχθηκε τη Σλίγκο Ρόβερς, από την οποία και ηττήθηκε με 0-2. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, λίγο μετά απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα. Είχε την επιθετική πρωτοβουλία έπειτα και σε όλο το δεύτερο ημίχρονο, αλλά όχι μόνο δεν πέτυχε κάτι, δέχθηκε και δεύτερο τέρμα.

Βρίσκεται έτσι στην όγδοη θέση, με 26 βαθμούς και προσπαθεί να μείνει εκτός της επικίνδυνης ζώνης. Δεν επικράτησε σε κανένα από τα πέντε τελευταία εντός της (0-2-3) στο πρωτάθλημα. Την περασμένη εβδομάδα, κέρδισε με 1-0 τη Σάμροκ Ρόβερς, για το δεύτερο γύρο του κυπέλλου.

Μποέμιανς Στατιστικά

*Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα 7/9 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΝΤΑΝΤΑΛΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από τη Ντροχέντα Γιουνάιτεντ, για το κύπελλο. Βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 (17′, 73′), για να μειώσει απλά με τον Φόλκνερ στις καθυστερήσεις.

Επιστροφή στις επιτυχίες για τη Ντάνταλκ, μετά τις δυο ήττες που προηγήθηκαν από Γουότερφορντ (0-2 εντός) και Σάμροκ Ρόβερς (1-0 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τζον Ντέιλι υποδέχθηκε τη Ντροχέντα, της οποίας και επικράτησε με 4-2 στο μεταξύ τους ντέρμπι. Σε ένα αρκετά ανοιχτό ματς ανάμεσα τους, αποδείχθηκε αρκετά πιο εύστοχη στην τελική προσπάθεια και έφτασε στο θετικό αποτέλεσμα, παρότι δέχθηκε δις τη μείωση σε 2-1 και 4-2, αντίστοιχα.

Βαθμολογική ανάσα στην προσπάθεια που κάνει για να βγει από τη δύσκολη θέση, ούσα στην ένατη θέση και στο -4 από την παραμονή και την αποψινή της αντίπαλο, έχοντας όμως και δυο ματς περισσότερα. Ηττήθηκε στα 9/11 τελευταία εκτός της (1-1-9) στη διοργάνωση. Την περασμένη εβδομάδα, αποκλείστηκε από τον δεύτερο γύρο του κυπέλλου, μετά και το 2-1 από τη Ντροχέντα.