*5η αγωνιστική

*GG στα έξι τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Over 2,5 στα 6/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΟΥΝΙΟΝ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (1-0) από τη Ρεάλ Μαδρίτης. Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Μπέλινγκχαμ στο 90+4′.

Ταξίδεψε στην Ισπανία και το “Santiago Bernabéu” με μοναδικό στόχο το μηδέν στα μετόπισθεν, στην παρθενική συμμετοχή της στο Τσάμπιονς Λιγκ. Δέχτηκε αφόρητη πίεση από τη Ρεάλ Μαδρίτης που είχε δύο δοκάρια και xGoals 3.80 (!!), δεν άντεξε μέχρι το τέλος δεχόμενη γκολ στην εκπνοή των καθυστερήσεων. Ήταν η τρίτη σερί ήττα για την Ουνιόν Βερολίνου (σ.σ. δεν σκόραρε στις δύο), την προηγούμενη βδομάδα επέστρεψε με άδεια χέρια από την έδρα της Βόλφσμπουργκ (2-1).

Στις έξι τελευταίες αναμετρήσεις με τη Χόφενχαϊμ στην Μπουντεσλίγκα έχει απολογισμό τρεις νίκες, δύο ισοπαλίες και μόλις μία ήττα στην πιο πρόσφατη (4-2 εκτός). Οι πρωτευουσιάνοι δεν κατάφεραν να κρατήσουν το μηδέν σε καμία από τις συνολικά οχτώ, δεχόμενοι συνολικά 16 γκολ.

ΟΥΝΙΟΝ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Δεν σκόραρε στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΧΟΦΕΝΧΑΪΜ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (3-1) της Κολωνίας. Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν με Κράμαριτς (1′), Γκρίλιτς (28′) και Μπάιερ (52′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ζέλκε στο 61′.

Μπροστά πήραν οι μηχανές της Χόφενχαϊμ μετά την ήττα στην πρεμιέρα της Μπουντεσλίγκα από την Φράιμπουργκ (2-1 εντός). Ακολούθησαν τρεις σερί νίκες με πιο πρόσφατη αυτή στην έδρα της Κολωνίας (3-1). Ξεκίνησε με γκολ από τα αποδυτήρια, προτού κάνει το 2-0 λίγο πριν το ημίωρο. “Καθάρισε” την μπουγάδα με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, πέντε αποκρούσεις πραγματοποίησε ο τερματοφύλακας Μπάουμαν.

Η Χόφενχαϊμ πανηγύρισε τρεις νίκες στις τέσσερις πρώτες αγωνιστικές για τρίτη φορά στην ιστορία της (2010/11, 2022/23). Παράλληλα μετρά δύο σερί εκτός έδρας νίκες, αν κάνει το σχετικό 3Χ3 θα ισοφαρίσει το ρεκόρ της (Ιούνιος – Σεπτέμβριο 2020).