41η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Γκέιτσχεντ – Όλτρινχαμ 0-2

*4/5 over 2,5 τα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτό το γήπεδο.

ΟΛΤΡΙΝΧΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Όλτρινχαμ κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Μπόρεχαμ Γουντ, εκμεταλλευόμενη με τον καλύτερο τρόπο την αποβολή αντιπάλου στο 57’. Ως εκείνο το σημείο η αντίπαλος της ήταν καλύτερη και πιο επιθετική, μετά υποχώρησε και την “τιμώρησε”, σκοράροντας η ίδια με τον Κον-Κλαρκ στο 72’.

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη για την Όλτρινχαμ, με 0-1 επί της Μπόρεχαμ Γουντ, δεύτερη συνεχόμενη, τρίτη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

Στο γήπεδό της ειδικά έχει οκτώ νίκες και τρεις ήττες στα 11 τελευταία παιχνίδια της.

Μπήκε πάλι στην πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off για την άνοδο, αλλά στο +1 από την σημερινή της αντίπαλο, από την οποία έχει και έναν αγώνα περισσότερο, κάνοντας πολύ καθοριστικό το σημερινό παιχνίδι.

Όλτρινχαμ Στατιστικά

*17/24 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*6/7 G/G στα τελευταία παιχνίδια της

ΓΚΕΪΤΣΧΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Γκέιτσχεντ έχασε 4-2 εκτός έδρας από την Έμπσφλιτ, με ανατροπή και παρόλο που έπαιζε με παίκτη λιγότερο από το πέμπτο λεπτό, λόγω αποβολής. Δέχθηκε πρώτη γκολ στο 8’ από τον Σάμουελ, αλλά προηγήθηκε πριν λήξει το ημίχρονο με δύο τέρματα του Γουίλαν (40’, 45’ +). Όμως δεν άντεξε στο δεύτερο μισό του αγώνα και έχασε με χατ τρικ του Μπίνγκαμ (52’, 63’ πεν., 95’).

Άσχημη ήττα για την Γκέιτσχεντ, από σαφώς υποδεέστερη ομάδα, με 4-2 εκτός έδρας από την Έμπσφλιτ.

Μάλιστα αυτή ήταν η δεύτερη στους τρεις πιο πρόσφατους αγώνες μακριά από το γήπεδο της που δεν έχει κάποια νίκη.

Βρέθηκε στην όγδοη θέση του βαθμολογικού πίνακα, αλλά λόγω καλής διαφοράς τερμάτων είναι σε απόσταση βολής από τρεις ομάδες εντός πρώτης επτάδας!

Ταυτόχρονα είναι στα ημιτελικά του κυπέλλου ερασιτεχνών και μένει να φανεί αν αυτή η πορεία σε έναν παράλληλο θεσμό, την επηρεάσει στο πρωτάθλημα.