Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΟΕΣΤΕ

Αήττητη παραμένει εδώ και πέντε αγωνιστικές η Οέστε, έχοντας απολογισμό μια νίκη και τέσσερις ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Φερνάντο Ντινίζ, προερχόμενη από τη “λευκή” ισοπαλία με τη Ναούτικο, φιλοξενήθηκε την Ατλέτικο Γκοϊανιένσε. Αν και βρέθηκε πίσω στο από το πρώτο μέρος, εν τέλει η Οέστε έφτασε στην ισοπαλία, με το τέρμα του Μαρκίνιος στο 90ο λεπτό. Στην 14η θέση της βαθμολογίας η Οέστε, όπου και μετράει 26 βαθμούς και “συγκατοικεί” παράλληλα με τις Βίλα Νόβα, Αβαΐ, Γκοΐας και Παρανά ούσα, πάνω μόνο από την τελευταία, με καλύτερο συντελεστή τερμάτων. Αγνοεί τη νίκη στα τρία τελευταία εντός έδρας, έχοντας απολογισμό δυο ισοπαλίες και μια ήττα. Άπαντες στην διάθεση του Ντινίζ για το αποψινό παιχνίδι, καθώς δεν έχουν αναφερθεί πιθανές απουσίες.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Ατλέτικο Γκοϊανιένσε για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

ΠΑΪΣΑΝΤΟΥ

Εμφανώς αλλαγμένη προς το καλύτερο η Παϊσαντού, από τη στιγμή που ο Σέρχιο Σοάρες ανέλαβε τα ηνία της ομάδας, στη θέση του Ντελ Πόζο. Δυο σερί νίκες με αυτόν στον πάγκο μετράει η Παϊσαντού, η οποία μετά το “διπλό” επί της Κρισιούμα (0-3), επικράτησε και της Σεαρά, εντός έδρας. Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ήταν ο Ζιλβάν, ο οποίος άνοιξε το σκορ στο πέμπτο μόλις λεπτό και “διπλασιάσε” το σκορ στο 66ο λεπτό. Αήττητη εδώ και καιρό η Παϊσαντού, η οποία μετράει πέντε νίκες και οκτώ ισοπαλίες, ούσα και στην 10η θέση, με 28 βαθμούς, όσους έχουν και οι Μπαΐα και Ναούτικο. Τρεις νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα. Εκτός αποστολής για το σημερινό παιχνίδι έμεινε ο μέσος Ζόναταν, ο οποίος είναι τραυματίας.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Σεαρά για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.