Ντενιζλίσπορ – Σίβασπορ στην Goalbet
goalbet-logo

Δείτε τα Προγνωστικά Τουρκίας

ΝΤΕΝΙΖΛΙΣΠΟΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Αλώβητη από την Άγκυρα πέρασε την προηγούμενη αγωνιστική η Ντενιζλίσπορ, που επικράτησε με 2-0 της Γκεντσλερμπιρλίγκι. Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο και ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο μέρους του αγώνα, η Ντενιζλίσπορ ωστόσο ήταν αποτελεσματικότερη, προηγήθηκε στο 34’ με τον Σαχάν, ενώ στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Μουράφσκι διαμόρφωσε το τελικό 2-0. Ένα αποτέλεσμα που είχε ανάγκη η ομάδα του Έζντιλεκ, που έβαλε τέλος στο αρνητικό σερί έξι αναμετρήσεων που έτρεχε στο πρωτάθλημα, όπου μετρούσε τέσσερις ήττες και δυο ισοπαλίες.

Βρίσκεται στη 12η θέση και στο +2 από την επικίνδυνη ζώνη, έχοντας απολογισμό 3-2-4 μετά το πέρασμα εννέα αγωνιστικών. Μετά την αλλαγή προπονητή ευελπιστεί πως θα καταφέρει να σταθεροποιήσει την απόδοση της, με την παραμονή στην κατηγορία να είναι ο Νο1 στόχος της για φέτος. Στο καθαρά αγωνιστικό κομμάτι εκτός βρίσκεται ο βασικός φορ Ροδαγιέγα, ενώ δεν υπολογίζεται και ο τιμωρημένος Σαπουνάρου.

Προηγούμενο ματς: Με 4-1 επικράτησε της Ιντμανιούρντου στο Κύπελλο η Ντενιζλίσπορ. Έκανε και με το παραπάνω το καθήκον της κόντρα σε ομάδα χαμηλότερης κατηγορίας, προηγήθηκε με γκολ των Σακό (7′) και Τσαλίκ (8′), με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν στο 21′. Είχε τον έλεγχο στο δεύτερο ημίχρονο η Ντενιζλίσπορ, με γκολ των Ακιούζ (74′) και Νιγιάζ (90+) “καθάρισε” την πρόκριση.

Ντενιζλίσπορ Στατιστικά

*Under 2.5 τα 8/10 τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα (δες το στην Goalbet).

*Under 2.5 τα 7/8 τελευταία εντός έδρας ματς στο πρωτάθλημα.

ΣΙΒΑΣΠΟΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εκμεταλλεύτηκε ιδανικά την κακή κατάσταση της Αντάλιασπορ, με τη Σίβασπορ να φτάνει στη νίκη με 2-1 την προηγούμενη αγωνιστική. Παιχνίδι με χαμηλό ρυθμό στο πρώτο μέρος, με τις δυο ομάδες να πηγαίνουν ισόπαλες 0-0 στα αποδυτήρια. Μπήκε καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο και με γκολ των Κίλιντς (51’) και Γιαταμπαρέ (77’) έβαλε τις βάσεις. Δεν μπόρεσε να αντιδράσει η Αντάλιασπορ, στο 83’ με πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 2-1. Η ομάδα του Τσαλιμπάι αντέδρασε σωστά μετά την ήττα από τη Γαλατασαράι (3-2), επέστρεψε άμεσα στα νικηφόρα αποτελέσματα, αναρριχήθηκε στην 5η θέση και στο -1 από την πρώτη τετράδα.

Δυνατό το ξεκίνημα της στη Super Lig, 4-3-2 o απολογισμός της μετά το πέρασμα εννέα αγωνιστικών. Εκτός έδρας αντιμετωπίζει πρόβλημα, παραμένει χωρίς νίκη στις 11 τελευταίες εξόδους της στο πρωτάθλημα (0-5-6). Έχει την παράδοση με το μέρος της κόντρα στην Ντενιζλίσπορ, επί της οποίας παραμένει αήττητη στα 9/10 τελευταία μεταξύ τους ματς. Όσο για σήμερα δεν υπολογίζεται ο τραυματίας Ριμπάλκα που είναι και η μοναδική απουσία.

Προηγούμενο ματς: Μεσοβδόμαδα είχε υποχρεώσεις στο Κύπελλο και επικράτησε εύκολα με 6-0 της Μπούγκσασπορ εκτός έδρας. Έκανε το καθήκον της κόντρα σε ομάδα χαμηλότερης κατηγορίας, “καθάρισε” τη νίκη με γκολ των Τραορέ (6′), Γεσιλούρτ (14′) και Οσμανπάσα (35′)από το πρώτο μέρος. Συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και στο δεύτερο ημίχρονο και με γκολ των Αρσλάν (67′), Γιντάς (78′) και Βιέιρα (84′) διαμόρφωσε το τελικό 6-0.