* Σημειώθηκε goal-goal στα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια της Άστον Βίλα σε όλες τις διοργανώσεις.

* Σημειώθηκε goal-goal στα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της Μπρίστολ Σίτι σε όλες τις διοργανώσεις.

ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΣΙΤΙ

Το εισιτήριο για τον επόμενο γύρο του Λιγκ Καπ Αγγλίας εξασφάλισε μεσοβδόμαδα η Μπρίστολ Σίτι, επικρατώντας εκτός έδρας με 3-2 της Γουότφορντ (ομάδα της Πρέμιερ Λιγκ). Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 47’ με τον Καπουέ. Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι πάτησαν τέρμα το γκάζι, σκοράροντας δύο φορές με τους Χιντς (60’) και Ρέιντ (67’). Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ανέβασαν το δείκτη του σκορ με τον Ελίασον. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε δύο λεπτά αργότερα ο Μαριάπα.

Αξίζει να σημειώσουμε πως η Γουότφορντ ολοκλήρωσε με δέκα παίκτες, λόγω της αποβολής του Χολέμπας στο 88’. Περήφανος για τους νεαρούς ποδοσφαιριστές της ομάδας του εμφανίστηκε μετά το τέλος της αναμέτρησης ο προπονητής της Μπρίστολ Σίτι, Λι Τσόνσον. Στις τέσσερις αγωνιστικές που έδωσαν για το πρωτάθλημα οι «ρόμπινς» σημείωσαν μία νίκη, δύο ισοπαλίες και μία ήττα. Την προηγούμενη βδομάδα αναδείχθηκαν ισόπαλοι με τη Μίλγουολ (0-0 εντός έδρας).

Προηγούμενο ματς: Η Μπρίστολ Σίτι επικράτησε εκτός έδρας με 3-2 της Γουότφορντ για το Λιγκ Καπ Αγγλίας.

Στατιστικό: Σημειώθηκε over 2,5 στα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια της Μπρίστολ Σίτι σε όλες τις διοργανώσεις (δες το στην Novibet)

Παιχνίδι 365 μέρες το χρόνο | +21

ΑΣΤΟΝ ΒΙΛΑ

Χωρίς να δυσκολευτεί η Άστον Βίλα προσπέρασε το εμπόδιο της Γουίγκαν (4-1 εντός έδρας), πανηγυρίζοντας την πρόκριση στον επόμενο γύρο του Λιγκ Καπ Αγγλίας μεσοβδόμαδα. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 19’ με τον Χόγκαν, προτού ο Αντόμαχ διπλασιάσει τα τέρματά τους στο 36’. Η απάντηση των φιλοξενούμενων ήρθε στο 43’ με τον Κόλκλαφ, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Χόγκαν έκανε το 3-1. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε ο Μπιάρνασον στο 74’.

«Υπάρχουν πολλά χαμόγελα, η ατμόσφαιρα είναι πάρα πολύ θετική. Νιώθουμε υπέροχα μετά τις δύο σερί νίκες που πανηγυρίσαμε», υπογράμμισε με δηλώσεις του ο Μπιάρνασον (ΜΕ), ενώ συνέχισε λέγοντας: «Δείξαμε την ποιότητά μας. Θα πρέπει να συνεχίσουμε σε αυτόν τον δρόμο. Θέλουμε να αντιστρέψουμε την κακή εκτός έδρας πορεία μας αρχής γενομένης κόντρα στην Μπρίστολ Σίτι». Στο πρωτάθλημα οι «χωριάτες» σημείωσαν μία νίκη, μία ισοπαλία και δύο ήττες. Στις τρεις σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ, ενώ σε ισάριθμες σημειώθηκε goal-goal.

Προηγούμενο ματς: Η Άστον Βίλα επικράτησε εντός έδρας με 4-1 της Γουίγκαν για το Λιγκ Καπ Αγγλίας.

Στατιστικό: Σημειώθηκε over 2,5 στα πέντε τελευταία παιχνίδια της Άστον Βίλα σε όλες τις διοργανώσεις.