20η αγωνιστική

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΡΟΒΕΡΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Ντέρμπι με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με το αυτογκόλ του Χαντ στο 66’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μάρτιν στο 87’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Λάινγκ στο 90’.

Πάλεψε η Μπρίστολ Ρόβερς, αλλά δεν κατάφερε να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από την έδρα της Ντέρμπι. Έμεινε πίσω στο σκορ λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, αλλά κατάφερε στα τελευταία λεπτά να φέρει το παιχνίδι στα ίσα. Παρ’ όλα αυτά με τη συμπλήρωση των ενενήντα, οι γηπεδούχοι σκόραραν ξανά, διατηρώντας το υπέρ τους προβάδισμα ως το τελευταίο σφύριγμα.

Μια πιο αποτελεσματική εμφάνιση θέλει να πραγματοποιήσει στο σημερινό παιχνίδι, επιστρέφοντας ιδανικά στις νίκες. Είναι σε καλή κατάσταση, δεν αναμένεται να την πτοήσει η ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής, ενώ επιστρέφει στις εντός έδρας αναμετρήσεις της ύστερα από τρεις εβδομάδες. Βρίσκει μπροστά της μια μαχητική αντίπαλο και δεν θα πρέπει σε καμία περίπτωση να την υποτιμήσει, καθώς μπορεί εύκολα να βρεθεί προ εκπλήξεως.

Μπρίστολ Ρόβερς Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΛΕΙΤΟΝ ΟΡΙΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Γουίγκαν με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Φόρντε στο 18’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Χάμπφρις στο 45+1’.

Καλή εμφάνιση, αλλά με ισόπαλο αποτέλεσμα για τη Λέιτον Όριεντ. Παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε στο σκορ σχετικά νωρίς, οι φιλοξενούμενοι βρήκαν τρόπο να φέρουν το ματς στα ίσα στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Στη συνέχεια πίεσε έντονα, αλλά δεν μπόρεσε να βρει ξανά δίχτυα.

Μια αντίστοιχη εμφάνιση θέλει να πετύχει σήμερα, με ένα θετικότερο αποτέλεσμα. Κακή αμυντικά, δεν μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ, με αποτέλεσμα αυτό να της κοστίζει συνεχώς αυτή την περίοδο, την ώρα που επιθετικά είναι μαχητική και σκοράρει, αλλά δεν της είναι πάντα αρκετό ώστε να αποσπάσει τα αποτελέσματα που επιθυμεί.