4η αγωνιστική

*Φάση των ομίλων για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2022 στη ζώνη της Αφρικής. Δέκα όμιλοι των τεσσάρων ομάδων, την πρόκριση για τον τρίτο γύρο θα πάρουν οι καλύτεροι πρώτοι του κάθε ομίλου.

*Στον πρώτο γύρο: Καμερούν – Μοζαμβίκη 1-3

ΜΟΖΑΜΒΙΚΗ ΑΝΑΛΥΣΗ

Δεν έχει πανηγυρίσει ακόμη τη νίκη η Μοζαμβίκη, σε αυτά τα προκριματικά. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Οράσιο Γκονσάλβες φιλοξενήθηκε από το Καμερούν, στην έδρα του οποίου ηττήθηκε με 3-1. Κατώτερη των προσδοκιών, βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο, για να μειώσει στο τελικό αποτέλεσμα στα τελευταία λεπτά.

Δεύτερη διαδοχική ήττα, μετά και από εκείνη στην έδρα του Μαλάουι (1-0 εκτός), οπότε και με μόλις ένα βαθμό, βρίσκεται στην τελευταία θέση του τέταρτου ομίλου και καλείται να δείξει ένα διαφορετικό πρόσωπο από εδώ και πέρα, αν θέλει να ελπίζει σε κάτι. Ωστόσο, κόντρα σε ένα εκ των φαβορί του ομίλου, το Καμερούν, γνωρίζει πως το έργο της μόνο εύκολο δεν είναι.

Εθνική Μοζαμβίκης Ρόστερ

Τερματοφύλακες: Ερνάν (Φεροβιάριο), Βίκτορ (Κόστα ντο Σολ), Ιβάνε (Μπλακ Μπουλς) – Αμυντικοί: Σιγκανίνιο (Μαπούτο), Φιντέλ (Μπλακ Μπουλς), Μπονέα (Μαρίτιμο), Μαρτίνιο (Μπλακ Μπουλς), Μπετάο (Βιλανσούλος), Ζαϊνταντίν Τζούνιορ (Μαρίτιμο), Μεξέρ (Μπορντό), Μελεμπανά (Λοκομοτίβ Πλόβντιβ), Ρεϊνίλντο (Λιλ), Ντανίνο (Κόστα ντο Σολ) – Μέσοι: Νενέ (Κόστα ντο Σολ), Καμπαλά (Μπαρόκα), Σακίλ (Μαπούτο), Νίλτον (Κόστα ντο Σολ), Τζένι (Σπόρτινγκ Λισαβόνας) , Μικισόνε (Αλ Αχλί), Βιτί (Νασιονάλ ντε Μαδέιρα) – Επιθετικοί: Καμό-Καμό (Σετούμπαλ), Μελκέ (Μπλακ Μπουλς), Ντάγιο (Φεροβιάριο), Λάου Κινγκ (Σονγκό), Εστεβάο (Μαπούτο), Βίκτορ (Μπλακ Μπουλς)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-1 από το Καμερούν, για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου. Βρέθηκε πίσω με 3-0 (28′, 51′, 63′), για να μειώσει απλά με τον Γκένι στο 80′. Δυο λεπτά πριν το φινάλε έμεινε με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής τους Ντανίλο.

Μοζαμβίκη Στατιστικά

*No Goal τα 10/12 τελευταία επίσημα παιχνίδια της. (δες το στην Stoiximan)

*Under 2.5 τα εννέα τελευταία επίσημα παιχνίδια της, ως γηπεδούχος.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΚΑΜΕΡΟΥΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για το Καμερούν στα προκριματικά. Την προηγούμενη αγωνιστική των ομίλων, η ομάδα του Τόνι Κονσεϊσάο υποδέχθηκε τη Μοζαμβίκη, κόντρα στην οποία κατάφερε να επικρατήσει με 3-1. Ήταν με διαφορά καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο, έφτασε σε μια απολύτως δίκαιη νίκη.

Δεύτερη νίκη σε τρία παιχνίδια, μετά και από εκείνη της πρεμιέρας επί του Μαλάουι (2-0 εντός), οπότε και με έξι βαθμούς βρίσκεται στη δεύτερη θέση του ομίλου και στο -1 από την Ακτή Ελεφαντοστού. Μονόδρομος η νίκη σήμερα, για να μείνει σε επαφή με την κορυφή.

Εθνική Καμερούν Ρόστερ

Τερματοφύλακες: Εφαλά (Ακουά), Επασί (ΟΦΗ), Ομοσόλα (Βίτα Κλαμπ) – Αμυντικοί: Μπιλόνγκ (Χατάισπορ), Μουκουντί (Σεντ Ετιέν), Ενγκαντό (Γάνδη), Εμπαΐζο (Φιλαδέλφεια), Φάι (Σταντάρ Λιέγης), Καστελέτο (Ναντ), Τολό (Σιάτλ) – Μέσοι: Λέα Σιλίκι (Μίντλεσμπρο), Ανγκισά (Νάπολι), Νεγιού (Σεντ Ετιέν), Γκουέ (Αλτάχ), Κούντε (Ολυμπιακός), Τζουμ (Απόλλων Λεμεσού), Χονγκλά (Ελλάς Βερόνα) – Επιθετικοί: Ενγκαμαλέου (Γιουνγκ Μπόις), Τοκό Εκαμπί (Λυών), Μπαχοκέν (Ανζέ), Αμπουμπακάρ (Αλ Νασρ), Μπασογκόγκ (Αλ Νασρ), Τσούπο-Μοτίνγκ (Μπάγερν Μονάχου), Γκαναγκό (Λανς)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-1 επί της Μοζαμβίκης, για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου. Πήρε προβάδισμα τριών τερμάτων με τους Τσούπο-Μοτίνγκ (28′, 51′) και Τοκό Εκαμπί (63′), για να δεχθεί απλά τη μείωση στο 80ο λεπτό. Με δέκα οι φιλοξενούμενοι στα τελευταία λεπτά.