*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Σκωτίας

ΜΟΡΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Έιρ με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σκόραρε ο Οάκλεϊ στο 87’.

Σημαντικό τρίποντο για τη Μόρτον στη μάχη που δίνει για να ξεκολλήσει από την τελευταία θέση του πρωταθλήματος. Εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε και κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα στο δεύτερο ημίχρονο. Αμυντικά παρέμεινε σταθερή καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα, διατηρώντας τους γηπεδούχους μακριά από την εστία της.

Με ανεβασμένη ψυχολογία έρχεται στο σημερινό παιχνίδι, ύστερα από τις διαδοχικές νίκες σε κύπελλο και πρωτάθλημα. Δείχνει να βρίσκει ρυθμό μετά από το κάκιστο ξεκίνημα που έκανε στη φετινή σεζόν, όμως το έργο της σήμερα αναμένεται δύσκολο, αφού αντιμετωπίζει ένα εκ των φαβορί για την άνοδο. Φανερά πιο αποτελεσματική σε όλους τους τομείς στα δύο τελευταία της παιχνίδι και αυτό είναι που θέλει να συνεχίσει σήμερα, ώστε να ξεπεράσει το εμπόδιο της ανώτερης Ρέιθ Ρόβερς.

Μόρτον Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

ΡΕΙΘ ΡΟΒΕΡΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Ντανφέρμλιν με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες πέτυχε ο Στάντον στο 90+3’.

Μέτρια εμφάνιση, αλλά με το επιθυμητό αποτέλεσμα για τη Ρέιθ Ρόβερς. Δέχθηκε πίεση από τους φιλοξενούμενους, αλλά ήταν αποτελεσματική στα μετόπισθεν, διατηρώντας ανέπαφη την εστία της. Μεσοεπιθετικά είχε ευκαιρίες και στα τελευταία λεπτά βρήκε το γκολ που της χάρισε το τρίποντο.

Συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα θέλει να δώσει, όμως θα χρειαστεί μια καλύτερη εμφάνιση σε σχέση με αυτή της προηγούμενης αγωνιστική. Θετικό το γεγονός ότι βρίσκει με συνέπεια το δρόμο προς τα δίχτυα, όμως σπάνιες είναι οι περιπτώσεις στις οποίες δεν δέχεται εξίσου γκολ, χωρίς αυτό βέβαια να της έχει στοιχίσει ιδιαίτερα μέχρι στιγμής.