*11η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Κόουβ Ρέιντζερς-Κουίν οφ Σάουθ 1-2

*3/4 over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΚΟΥΙΝ ΟΦ ΣΑΟΥΘ

Προηγούμενο ματς: Η Κουίν οφ Σάουθ κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Αννάν με ένα γκολ του Ρέιλι στο 43ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Κουίν οφ Σάουθ κέρδισε με 0-1 εκτός έδρας την Αννάν, επιστρέφοντας στις νίκες έπειτα από πέντε σερί ήττες. Μάλιστα έχει τέσσερις συνεχόμενες ήττες στα τελευταία ισάριθμα παιχνίδια στο γήπεδό της, εκεί που έχει κερδίσει μόνο την Αννάν μέχρι στιγμής.

Είναι στην έκτη θέση, σε απόσταση βολής, στο -2 συγκεκριμένα, από την πρώτη τετράδα που οδηγεί στα play off για την άνοδο, ενώ έχει ξεφύγει στο +4 από τη ζώνη του υποβιβασμό. Ακόμη βέβαια είναι πολύ νωρίς για οποιαδήποτε συμπεράσματα.

Κουίν οφ Σάουθ Στατιστικά

*6/8 G/G εντός έδρας.

*6/8 over 2,5 εντός έδρας.

ΚΟΟΥΒ ΡΕΪΝΤΖΕΡΣ

Προηγούμενο ματς: Η Κόουβ Ρέιντζερς κέρδισε πιο εύκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό 3-2 την Αννάν εντός έδρας. Προηγήθηκε 3-0 από τα γκολ των ΜακΓκόουαν (3’), Γιουλ (5’), Φάιβι (63’), με την αντίπαλο της να μειώνει και να την τρομάζει με δύο γκολ σε ένα λεπτό από τους Γκάριτι (77’), Νάτζεντ (78’), χωρίς να καταφέρει κάτι περισσότερο.

Η Κόουβ Ρέιντζερς έχει να αγωνιστεί δύο εβδομάδες, από τότε που κέρδισε με 3-2 εντός έδρας την Αννάν. Αυτή ήταν η πρώτη της νίκη έπειτα από τρεις σερί ισοπαλίες και τρεις συνεχόμενες ήττες στα προηγούμενα παιχνίδια της, δηλαδή έξι σερί αγώνες.

Ειδικά μακριά από την έδρα της δεν κερδίζει εδώ και τρία παιχνίδια, με δύο ισοπαλίες στα πιο πρόσφατα παιχνίδια της εκτός.

Είναι στην τελευταία θέση παραμονής, στο +2 από την προτελευταία που οδηγεί στα play off παραμονής, αλλά με έναν αγώνα λιγότερο.