*24η αγωνιστική

*Σε προηγούμενους γύρους: Νταμπάρτον-Φόρφαρ 3-1, Φόρφαρ-Νταμπάρτον 2-4

*4/5 G/G & Over 2,5 τα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΝΤΑΜΠΑΡΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Η Νταμπάρτον έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Στενχάουσμιρ, με τέρμα του Τέιλορ στο 65ο λεπτό, ενώ μετά το 75’ έπαιξε με παίκτη λιγότερο.

Η Νταμπάρτον ηττήθηκε με 1-0 εκτός έδρας από την Στενχάουσμιρ, με αυτή να είναι η τέταρτη ήττα της στους εφτά τελευταίους αγώνες, διάστημα στο οποίο έχει πετύχει μόνο μία νίκη, η οποία ήρθε στο πιο πρόσφατο εκτός έδρας παιχνίδι της.

Στο γήπεδό της δεν κερδίζει εδώ και τέσσερις αγώνες, με τρεις ήττες στο συγκεκριμένο διάστημα.

Πάντως όπως και πέρυσι, υπήρξε μία περίοδος που υποχώρησε βαθμολογικά, αυτή έχει ξεκινήσει νωρίτερα φέτος.

Έπεσε στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, μένοντας στο -21 από την κορυφή και την απευθείας άνοδο, όμως είναι και στο +6 από την πέμπτη θέση που δεν οδηγεί καν στα play off για την άνοδο, έχοντας παίξει όμως λιγότερα παιχνίδια.

Νταμπάρτον Στατιστικά

*9/15 G/G εντός έδρας

*9/15 over 2,5 εντός έδρας

ΦΟΡΦΑΡ

Προηγούμενο ματς: Η Φόρφαρ κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Σπάρτανς, με ένα τέρμα του Μπρινγκλ μόλις στο τρίτο λεπτό, το οποίο υπερασπίστηκε σχετικά άνετα ως το τέλος.

Η Φόρφαρ επικράτησε 1-0 εντός έδρας της Σπάρτανς, επιστρέφοντας στις νίκες και στα γκολ έπειτα από δύο αγώνες που δεν τα είχε καταφέρει. Στα πέντε τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της, μία κερδίζει και μία χάνει, με τη σειρά της νίκης να ακολουθεί, αν συνεχιστεί το συγκεκριμένο μοτίβο.

Στους δέκα τελευταίους αγώνες της, αυτή ήταν μόλις η τρίτη νίκη της, έχοντας και τέσσερις ήττες στο ίδιο διάστημα.

Έχει ακόμη τις περισσότερες ισοπαλίες στην κατηγορία, εννιά συνολικά, ανεβαίνοντας στην έβδομη θέση του βαθμολογικού πίνακα, ξεφεύγοντας στο +9 από την τελευταία θέση που οδηγεί στα play off παραμονής. Από την άλλη είναι στο -10 από την πρώτη τετράδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off ανόδου και συγκεκριμένα τη σημερινή της αντίπαλο.