*4η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο:Ατλέτικο Τουκουμάν-Μπαράκας 1-1

*Η Ατλέτικο Τουκουμάν είναι αήττητη σε δύο αγώνες με την Μπαάλα!

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΤΟΥΚΟΥΜΑΝ

Προηγούμενο ματς: Η Ατλέτικο Τουκουμάν έφερε 2-2 εκτός έδρας με την Αρχεντίνο Ζούνιορς, αν και βρέθηκε να χάνει στο πρώτο ημίχρονο 2-0 με πέναλτι του Αβάλος στο 34’ και τέρμα του Γκοντού στο 39’. Αλλά ισοφάρισε μέσα σε τρία λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο με γκολ του Κορονέλ που σκόραρε στο 64’ με πέναλτι και στο 66’!

Η Ατλέτικο Τουκουμάν αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 εκτός έδρας με την Αρχεντίνο Ζούνιορς, με αυτή να είναι η τρίτη της συνεχόμενη ισοπαλία, ενώ συνολικά συμπλήρωσε εννιά σερί αγώνες χωρίς ήττα, με πέντε νίκες σε αυτό το διάστημα.

Ειδικά στο γήπεδό της δεν χάνει εδώ και έξι παιχνίδια, με το τελευταίο να “κολλάει” στο 0–0, έπειτα από πέντε σερί νίκες εκεί, στις οποίες έχει δεχθεί μόλις ένα γκολ!

Είναι σχετικά ψηλά στο συνολικό βαθμολογικό πίνακα, κοντά στις θέσεις που οδηγούν στο επόμενο Κόπα Σουνταμερικάνα, όπου λογικά θα παλέψει για να συμμετάσχει σε αυτό.

Ατλέτικο Τουκουμάν Στατιστικά

*8/9 under 2,5 τελευταία παιχνίδια της.

*8/9 N/G στα τελευταία παιχνίδια της.

ΜΠΑΡΑΚΑΣ

Προηγούμενο ματς: Η Μπαράκας κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Άρσεναλ Σαραντί, ανοίγοντας το σκορ με τέρμα του Αλβάρες στο όγδοο λεπτό, πριν ισοφαριστεί από τον Μορέιρα στο 15’, αλλά πήρε τη νίκη με τέρμα του Κολίτο στο 55’.

Η Μπαράκας πέτυχε πολύ σημαντική νίκη, σε αγώνα έξι βαθμών, με 2-1 εντός έδρας επί της Άρσεναλ Σαραντί, της μίας από τις δύο ομάδες που θα υποβιβαστεί κατά μεγάλο ποσοστό.

Αυτή ήταν η πρώτη της νίκη έπειτα από τρεις σερί ήττες, τέσσερις στα πέντε τελευταία παιχνίδια που δεν κερδίζει, Επομένως πήρε μία βαθμολογική “ανάσα”, αν και μακριά από την έδρα της έχει τρεις συνεχόμενες ήττες. Όμως αυτή τη στιγμή φαντάζει εξαιρετικά δύσκολο το ενδεχόμενο υποβιβασμού της.