*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Ινβερνές-Κουίνς Παρκ 1-2.

*Αποτέλεσμα δευτέρου γύρου: Κουίνς Παρκ-Ινβερνές 1-4.

*Αποτέλεσμα τρίτου γύρου: Ινβερνές-Κουίνς Παρκ 0-1.

ΚΟΥΙΝΣ ΠΑΡΚ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Νταντί Γιουνάιτεντ, στα πλαίσια της 32ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Φοδέρινχαμ στο 45’ και το 0-2 ο Μουλτ στο 55’. Το 0-3 πέτυχε ο Γκράχαμ στο 59’ και το 0-4 ο Φοδέρινχαμ στο 64’. Το τελικό 0-5 διαμόρφωσε ο Σίμπαλντ στο 70’.

Κάκιστη εμφάνιση και βαριά ήττα για την Κουίνς Παρκ. Ελάχιστες οι ευκαιρίες που δημιούργησε, δεν απείλησε την αντίπαλη εστία και έμεινε στο μηδέν. Η άμυνά της υπέκυψε με τεράστια ευκολία στην ασφυκτική πίεση των φιλοξενούμενων, δεχόμενη γκολ και στα δύο ημίχρονα.

Αναγκασμένη να δείξει μια εντελώς διαφορετική εικόνα είναι σήμερα, καθώς μπορεί να κριθεί η παραμονή της στην κατηγορία. Φιλοξενεί την Ινβερνές που βρίσκεται στο -1 και έχει το πλεονέκτημα έδρας, ώστε να αποκτήσει διαφορά «ασφαλείας», έχοντας το πάνω χέρι στη συνέχεια του πρωταθλήματος για την παραμονή. Μπορεί να εκμεταλλευτεί τις πολλές αδυναμίες που βγάζουν στα μετόπισθεν οι φιλοξενούμενοι, όμως δεν θα πρέπει να τους υποτιμήσει σε καμία περίπτωση, αφού είναι σχεδόν βέβαιο πως θα της κοστίσει.

Κουίνς Παρκ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

ΙΝΒΕΡΝΕΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Άρμπροουθ με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 32ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Ντάφι στο 45+3’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον ΜακΆιντος στο 61’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σάμουελ στο 80’.

Εξαιρετική εμφάνιση και σημαντικό τρίποντο για την Ινβερνές. Προηγήθηκε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, όμως στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι έφεραν το σκορ στα ίσα στη μοναδική ευκαιρία που είχαν στο ματς. Εν τέλη στα τελευταία λεπτά βρήκε ξανά δίχτυα, με το γκολ αυτό να καθορίζει το τελικό αποτέλεσμα.

Αντίστοιχη εμφάνιση θέλει να πραγματοποιήσει, περνώντας από την έδρα της Κουίνς Παρκ, προσπερνώντας την παράλληλα και στο βαθμολογικό πίνακα. Άφησε πολλά θετικά στοιχεία στο ματς κόντρα στην Άρμπροουθ και μπορεί σήμερα να εκμεταλλευτεί την κακή κατάσταση στην οποία βρίσκονται οι γηπεδούχοι, ώστε να βρει πιο εύκολα το δρόμο προς τα δίχτυα.