*2η αγωνιστική

*GG στα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Over 3,5 στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (1-0) από την Ντόρτμουντ. Το μοναδικό γκολ σημείωσε ο Ρόις στο 10′. Με δέκα ποδοσφαιριστές ολοκλήρωσαν οι φιλοξενούμενοι λόγω αποβολής του Χραντέτσκι (90+2′).

Η Λεβερκούζεν δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί τη μετριότατη εμφάνιση της Ντόρτμουντ και τις μεγάλες ευκαιρίες που δημιούργησε, κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, επιστρέφοντας με σκυμμένο κεφάλι από το “Signal Iduna Park” (1-0) στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος. Βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο από νωρίς, χάρη σε ένα γκολ που θα μπορούσε να αποφύγει. Ανέβασε ρυθμούς και πίεσε στο δεύτερο μέρος, αναγκάζοντας σε δύο μεγάλες αποκρούσεις τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Στις καθυστερήσεις ο Χραντέτσκι έπιασε την μπάλα εκτός μεγάλης περιοχής του κι αποβλήθηκε, κάτι που σημαίνει πως κάτω από τα γκολπόστ με την Άουγκσμπουργκ θα καθίσει ο Λούνεφ. Οι “ασπιρίνες” δεν έχουν γνωρίσει την ήττα σε έντεκα εντός έδρας αναμετρήσεις με στους Βαυαρούς (8-3-0). Σταθερά εκτός ο Βιρτς, στην αποστολή ενδέχεται να βρεθεί ο Αντλί μετά το σοβαρό τραυματισμό που είχε υποστεί στα τέλη Μαρτίου.

ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (4-0) από την Φράιμπουργκ. Από ένα γκολ σημείωσαν Γκρέγκοριτς (46′), Γκρίφο (48′), Γκίντερ (61′) και Ντόαν (78′).

Η Άουγκσμπουργκ υποκλίθηκε στην ανωτερότητα της Φράιμπουργκ γνωρίζοντας τον διασυρμό με 4-0 στην “WWK Arena” την προηγούμενη βδομάδα. Προσπάθησε να απειλήσει με κάποιες μικροευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, προτού σβήσει κάθε όνειρο κατάκτησης ενός θετικού αποτελέσματος με την έναρξη του δευτέρου, δεχόμενη δύο γκολ μέχρι το 48′. Άλλη μία εξαιρετικά δύσκολη αποστολή έχουν μπροστά τους οι Βαυαροί στην “BayArena”, στην οποία γνώρισαν έξι ήττες στις οχτώ τελευταίς επισκέψεις τους.

“Η Λεβερκούζεν ήταν στο ίδιο επίπεδο με την Ντόρτμουντ, όλοι γνωρίζουν την κάκιστη παράδοση που έχουμε στο γήπεδό της. Πρέπει να δώσουμε το 100% των δυνατοτήτων μας”, είπε ο προπονητής Μαάσεν. Ενδέχεται να χρησιμοποιηθεί ο σχηματισμός 3-4-3 από τον 38χρονο Γερμανό, αν συμβεί αυτό ο Γένσεν θα αντικαταστήσει τον Χαν στη βασική ενδεκάδα.